RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Tak. Pomagam!” Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas Polska

Caritas Polska organizuje akcję we współpracy ze swoimi oddziałami diecezjalnymi (fot. Robson90 / Shutterstock.com)
Caritas Polska organizuje akcję we współpracy ze swoimi oddziałami diecezjalnymi (fot. Robson90 / Shutterstock.com)

Caritas Polska we współpracy ze swoimi oddziałami diecezjalnymi organizuje 2-3 grudnia w supermarketach, sieciach handlowych i w sklepach osiedlowych w całym kraju XXI zbiórkę żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”.

Caritas Polska pomaga na całym świecie #PolskaToWięcej

Caritas Polska koordynuje pracę 44 Caritas diecezjalnych i archidiecezjalnych w Polsce. Współpracuje na arenie międzynarodowej z Caritas...

zobacz więcej

Zgodnie z tradycją z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje zbiórkę. W zeszłym roku w akcji wzięło udział ponad 14,6 tys. wolontariuszy. 

 

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritasu świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki. Chodzi o takie potrawy jak np. makaron, mąka, ryż, cukier, olej, ryba w puszce, konserwowane owoce i warzywa, płatki śniadaniowe, herbata i kawa.

 

– Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami – zaznaczył koordynator XXI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Bartłomiej Kulisz. 

Kampanię „Tak. Pomagam!” organizują Caritas Polska i jego oddziały diecezjalne. Można się do niej przyłączyć, zostawiając część zakupów w koszykach wolontariuszy lub wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści PACZKA pod charytatywny numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).


Przeczytaj też: „Fundacja TVP” rozpoczyna swoją działalność

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej