RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Samolot zaplątał się w przewody wysokiego napięcia. Uratowano dwie osoby

Samolot to jednosilnikowy Mooney M20J (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO_
Samolot to jednosilnikowy Mooney M20J (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO_

Dwoje pasażerów małego samolotu, który w niedzielę utknął w liniach wysokiego napięcia w amerykańskim stanie Maryland, zostało uratowanych i przewiezionych do szpitala; oboje doznali hipotermii i poważnych obrażeń ciała – poinformowała w poniedziałek agencja Reutera za lokalną strażą pożarną.

Katastrofa samolotu. Spadł do największego jeziora w Afryce [WIDEO]

Samolot pasażerski rozbił się w niedziele w jeziorze Wiktorii, w jego tanzańskiej części. Do katastrofy maszyny linii Precision Air doszło podczas...

zobacz więcej

„Poszkodowani cierpią głównie na urazy o charakterze ortopedycznym” – powiadomił szef straży pożarnej hrabstwa Montgomery Scott Goldstein. 

 

Zakłady energetyczne Pepco potwierdziły, że przywróciły już dostawy prądu do wszystkich odbiorców, którzy stracili dostęp do elektryczności na skutek niedzielnego wypadku. Na miejscu zdarzenia wciąż trwają prace, funkcjonariusze i służby techniczne próbują zdjąć samolot z linii wysokiego napięcia. 

 

Jednosilnikowy samolot Mooney M20J zaplątał się w niedzielę w linie energetyczne w odległości niespełna 50 km na północ od Waszyngtonu. Maszyna, na pokładzie której znajdowali się 65-letni pilot Patrick Merkle oraz 66-letnia pasażerka Jan Williams, zawisła na wysokości około 30 metrów nad ziemią. 

 

Wypadek spowodował przerwy w dostawach prądu dla około 90 tysięcy klientów zakładów energetycznych Pepco w rejonie Waszyngtonu. „Zamknięte zostały okoliczne trasy komunikacyjne, wyłączono wiele sygnalizatorów drogowych” – powiadomiła wcześniej agencja Reutera. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej