RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ten dworzec obsługuje najwięcej pociągów w Polsce. Od dziś poważne zmiany w kursowaniu

Modernizacja dworca Warszawa Zachodnia zakończy się na przełomie 2023 i 2024 roku (fot. Fotokon / Shutterstock.com)
Modernizacja dworca Warszawa Zachodnia zakończy się na przełomie 2023 i 2024 roku (fot. Fotokon / Shutterstock.com)

Dziś weszły w życie zmiany w kursowaniu pociągów na warszawskiej linii średnicowej. Ich przyczyną jest nowy etap modernizacji dworca Warszawa Zachodnia, na którym zatrzymuje się najwięcej pociągów w Polsce. Kolejarze proszą pasażerów o sprawdzanie rozkładu jazdy.

CPK: ruszają prace projektowe dla odcinka kolejowego między Warszawą a Łodzią

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowy na zaprojektowanie pierwszego odcinka Kolei Dużych Prędkości w Polsce, między Warszawą a...

zobacz więcej

Roboty, które spowodują nowe utrudnienia, są związane z podłączaniem urządzeń sterowania ruchem w nowym budynku lokalnego centrum sterowania na stacji Warszawa Zachodnia i w budynku nastawni Warszawa Włochy. 
 

W związku z nowym etapem prac niektóre pociągi pojadą zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska. Inne połączenia zostały skrócone lub odwołane.


Wszystkie te zmiany zostały ujęte w rozkładzie jazdy, który jest dostępny na dworcach i w internecie. Szczegóły dostępne między innymi na stronie i w aplikacji portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników. 
 

Na stacji Warszawa Zachodnia pociągi zatrzymują się przy ośmiu peronach. Równocześnie na kilku poziomach są kontynuowane prace. Wybudowano kilkanaście kilometrów nowych torów. Ponad 50 nowych rozjazdów umożliwia ruch pociągów.


Stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna. Od października wykonawca pracuje między innymi na peronie numer 5. Przed budową nowego obiektu zdemontował sieć trakcyjną i tory. Usunięta została stara wiata i konstrukcje oświetlenia. Na przygotowanym terenie powstanie kolejny peron. 

 

Utrudnienia potrwają do 10 grudnia, a cała modernizacja dworca Warszawa Zachodnia zakończy się na przełomie 2023 i 2024 r.

 

Przeczytaj też: W 2023 r. Pendolino może dotrzeć do Lwowa. Ukraina zbuduje kolej wysokich prędkości

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej