RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Terroryści zaatakowali hotel. Wiele ofiar śmiertelnych

Islamscy fundamentaliści regularnie dokonują zamachów w Mogadiszu oraz innych częściach Somalii (fot. Abdulhafid / Shutterstock.com, zdj. ilustr.)
Islamscy fundamentaliści regularnie dokonują zamachów w Mogadiszu oraz innych częściach Somalii (fot. Abdulhafid / Shutterstock.com, zdj. ilustr.)

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w niedzielę hotel w stolicy Somalii, Mogadiszu, położony w pobliżu siedziby prezydenta kraju, i zabili co najmniej dziesięć osób, z których dwie miały podwójne, somalijsko-brytyjskie obywatelstwo - podała agencja dpa, powołując się na miejscową policję.

Terroryści wtargnęli do hotelu w Mogadiszu. Trwa akcja policji

Dwie bomby ukryte w samochodach eksplodowały w piątek w pobliżu hotelu Hayat w stolicy Somalii Mogadiszu, a następnie niezidentyfikowani napastnicy...

zobacz więcej

Wśród rannych jest somalijski minister ds. Bezpieczeństwa. 


Według niemieckiej agencji atak na hotel trwał jeszcze w niedzielę wieczorem. 


O walkach wewnątrz budynku poinformowali także islamscy radykałowie z ugrupowania Asz-Szabab, które najpewniej stoi za tym atakiem. 


Do szturmu na hotel doszło dwa dni po zakrojonej na szeroką skalę operacji somalijskiej armii w centrum kraju, podczas której według źródeł rządowych zginęło około 100 bojowników Asz-Szabab. Islamscy fundamentaliści regularnie dokonują zamachów w Mogadiszu oraz innych częściach Somalii. Radykałowie powiązani z Al-Kaidą zamierzają obalić obecny rząd i wprowadzić w kraju restrykcyjne wyznaniowe prawo szariatu. 


Przeczytaj też: Pracowali w polu, gdy napadli ich islamiści. Co najmniej 50 ofiar Boko Haram

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej