RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Afera w Lubuskiem. Nowe informacje ws. dyrektora WUP

W niedzielę obradował zarząd województwa lubuskiego (fot. gov.pl)
W niedzielę obradował zarząd województwa lubuskiego (fot. gov.pl)

Zarząd województwa lubuskiego w niedzielę zapoznał się z informacjami nt. działalności prowadzonej przez dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Waldemara Stępaka i jego żony. Na poniedziałkowym posiedzeniu dyrektor ma złożyć wyjaśnienia w tej sprawie – poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Paweł Kozłowski.

Kolejna afera w Lubuskiem - w tle handel ludźmi. Czy dyrektor WUP straci posadę?

Władze województwa lubuskiego znów mają problem z prawami pracowniczymi. W tle konflikt interesów, wielkie pieniądze, a nawet śmierć dziennikarza –...

zobacz więcej

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak zwołała w niedzielę w trybie pilnym posiedzenie zarządu po publikacji reportażu o wyzysku i nieludzkich warunkach pracy pracowników z Ameryki Łacińskiej, który ukazał się w „Dużym Formacie" – magazynie „Gazety Wyborczej" i programie "Superwizjer" TVN.


Prezesem wymienianej w reportażu zielonogórskiej agencji pracy Easttrees jest małżonka dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej – instytucji podległej samorządowi regionu.


Oświadczenie zarządu województwa


„Zarząd województwa zlecił przygotowanie opinii prawnej, analizy pełnomocnictw i wewnętrznych dokumentów dotyczących obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w zakresie sprawowanego nadzoru nad podmiotami prowadzącymi agencje zatrudnienia. Dyrektor Waldemar Stępak złoży wyjaśnienia na posiedzeniu Zarządu w dniu 28 listopada 2022 r. w godzinach porannych. Dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte niezwłocznie” – napisano w oświadczeniu wydanym po niedzielnym posiedzeniu zarządu województwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej