Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Hiszpania – Niemcy 1:1. Zbawienny gol rezerwowego

Reprezentacja Niemiec wciąż bez zwycięstwa na mistrzostwach świata w Katarze. Sytuacja mogła być dla niej jeszcze gorsza, bo w swoim drugim meczu mundialu długo przegrywała z Hiszpanią. Remis uratował jej rezerwowy – Niclas Fullkrug. W grupie E jeszcze wszystko może się zdarzyć.

MŚ 2022: Zmarnowana szansa Japonii. Zagrali dla... Niemców

Skrót spotkania drugiej kolejki mistrzostw świata 2022 w grupie E między Japonią i Kostaryką.

Hiszpanie mogli, Niemcy musieli – tak wyglądała sytuacja obu zespołów przed niedzielnym spotkaniem. Drużyna Hansiego Flicka znalazła się w trudnej sytuacji po niespodziewanej porażce z Japonią (1:2). Natomiast piłkarze Lusia Enrique w pierwszej kolejce odnieśli najefektowniejsze zwycięstwo, pokonując Kostarykę aż 7:0.

Wcześniejsze zwycięstwo Kostarykanów nad Japończykami (1:0) oznaczało, że remis urządzał właściwie obie ekipy. Dlatego przez większą część rywalizacji oglądaliśmy bardzo ostrożną grę w ofensywie.

Hiszpanie, zgodnie z przewidywaniami, częściej utrzymywali się przy piłce i lepiej kreowali sobie okazje do strzelenia gola. To jednak Niemcy zdołali umieścić piłkę w siatce. Radość Antonio Ruedigera była jednak przedwczesna, bo obrońca zrobił to, będąc wcześniej na minimalnym spalonym.

Temperatura zawodów urosła dopiero po przerwie. W 62. minucie rezerwowy Alvaro Morata wykorzystał podanie od Jordiego Alby i pokonał Manuela Neuera. Niemcy musieli postawić wszystko na jedną kartę.

Jokerem w talii Flicka okazał się wprowadzony z ławki Niclas Fullkrug, który w końcówce doprowadził do wyrównania. Jego koledzy próbowali pójść za ciosem i przejęli inicjatywę, jednak nie potrafili zadać decydującego ciosu.

Remis sprawia, że sytuacja Niemców stała się trudna, ale nie beznadziejna. By awansować do 1/8 finału, muszą bezwzględnie pokonać Kostarykę i liczyć na zwycięstwo Hiszpanii z Japonią. La Roja, z czterema punktami, ma stosunkowo komfortową sytuację, bo w trzeciej kolejce wystarczy jej punkt.

Hiszpania – Niemcy 1:1 (0:0)