RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Manifestacje przeciwko rządowi Sancheza w całej Hiszpanii

Manifestacja przeciwko rządowi Pedro Sancheza (fot. PAP/EPA/SERGIO PEREZ)
Manifestacja przeciwko rządowi Pedro Sancheza (fot. PAP/EPA/SERGIO PEREZ)

Najnowsze

Popularne

Kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadziło się w niedzielę w centrum Madrytu, by zaprotestować przeciwko rządowi Pedro Sáncheza. Manifestacje odbyły się też przed ratuszami we wszystkich stolicach hiszpańskich prowincji. – Dzisiaj ponownie rozpoczynamy wielką reakcję na ulicach. Nie mam żadnej wątpliwości, że reprezentujemy większość społeczną – powiedział w stolicy Hiszpanii przewodniczący partii VOX Santiago Abascal.

Znaczek z sierpem i młotem na stulecie partii komunistycznej. Sąd wstrzymał emisję

Sąd administracyjny w Madrycie nakazał państwowemu urzędowi pocztowemu, aby zawiesił emisję znaczka z sierpem i młotem, upamiętniającego setną...

zobacz więcej

Hiszpańska partia VOX wezwała Hiszpanów, aby zebrali się w niedzielę w centrum Madrytu i w stolicach wszystkich prowincji w celu domagania się dymisji rządu i natychmiastowego zwołania wyborów – podał hiszpański dziennik „La Gaceta de la Ibosfera”. Jak wyjaśniono, była to odpowiedź na „przejście rządu na separatyzm” kataloński i na usunięcie z Kodeksu karnego przestępstwa podburzania.

 

Na placu Colón w stolicy Hiszpanii przed ponad 80 tys. osób wystąpił przewodniczący partii VOX Santiago Abascal. Stwierdził on, że „rząd jest katem milionów Hiszpanów, którzy cierpią z powodu ruiny, nienawiści i brak wolności”.

 

Odniósł się też do oskarżeń lewicy i niektórych mediów pod adresem VOX o stosowanie „przemocy politycznej”. – Mówienie prawdy w Kongresie stało się wstępem do zbrodni, to jest przemoc (…). Występowanie przeciwko nim to przemoc. Przemocą jest mówienie prawdy, że wypuszczają na wolność gwałcicieli. Przemocą jest mówienie prawdy, że zawarli pakt z terrorystami” – dodał.

 

Czytaj także: Przewodniczący partii VOX wyraził solidarność z Polską w związku z atakami na granicy

 

Głos zabrał też sekretarz generalny związku Solidaridad (Solidarność) Rodrigo Alonso. Obwinił on rząd Sancheza o to, że „robotnicy i ich rodziny nie są w stanie zapłacić za koszyk z zakupami ani opłacić rachunków za prąd” oraz obarczył odpowiedzialnością „za to, że hiszpańskie kobiety są zastraszone i przerażone”.

 

Abascal wskazał zaś, że „bez jedności narodowej nie ma konstytucji, nie ma demokracji i nie ma wolności”. – Ojczyzna jest ostatnią obroną robotników i osób najskromniejszych – dodał.

 

– Ta Hiszpania, w której można było bezpiecznie chodzić po ulicach, wymyka się nam z rąk – ocenił przewodniczący partii VOX.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej