RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bruksela w ogniu. Gigantyczne zamieszki po meczu z Marokiem

Najnowsze

Popularne

W niedzielę centrum Brukseli jest miejscem zamieszek po tym, jak Maroko pokonało Belgię 2:0 w meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Młodzi Belgowie marokańskiego pochodzenia w centrum miasta niszczą samochody i podpalają hulajnogi. Policja używa armatek wodnych i gazu łzawiącego.

Bijatyka podczas meczu w Rosji. Sędzia pokazał aż sześć czerwonych kartek [WIDEO]

Podczas gdy cały futbolowy świat ekscytuje się mundialem w Katarze, w zawieszonej w strukturach FIFA i UEFA Rosji trwają rozgrywki piłkarskie. Do...

zobacz więcej

W Brukseli, przede wszystkim w dzielnicy Molenbeek, mieszka duża społeczność marokańska.


Jak podaje belgijska telewizja VRT, policja poprosiła mieszkańców o unikanie centrum miasta, aby umożliwić służbom wykonywanie swojej pracy.


Wandale podpalili elektryczne hulajnogi. Kilka samochodów zostało uszkodzonych, a witryny sklepowe zostały rozbite.


Bruksela: Uszkodzone samochody, podpalone hulajnogi, rozbite witryny sklepowe


Zespół VRT News był świadkiem eskalacji sytuacji w pobliżu Dworca Południowego w Brukseli. 


„Setki młodych ludzi rozpalało na ulicach ogień i rzucało pustymi butelkami. Trafiony został także radiowóz VRT” – podaje VRT.


W okolicy jest dużo policji, która próbuje rozproszyć młodych ludzi. Uruchomiono też armatki wodne.Kibic zaatakował bramkarza… chorągiewką. Skandal podczas derbów Izmiru [WIDEO]

Derby Izmiru rozgrywane w drugiej lidze tureckiej pomiędzy Goztepe a Altay zostały przerwane. Sędzia skończył mecz już w pierwszej połowie, gdy...

zobacz więcej

Jak informuje brukselska policja zamknięty został bożonarodzeniowy jarmark, są problemy z kursowaniem miejskiej komunikacji. 


Aresztowano co najmniej 10 osób. 


Burmistrz Philippe Close potępił przemoc, pisząc na Twitterze, że policja została zmuszona do „stanowczego działania”.


Marokańska diaspora w Belgii liczy ok. pół miliona osób. Po niespodziewanej wygranej wielu z nich wyszło na ulice. Jak informuje AP do zamieszek doszło także w Antwerpii i Liege. 


Zamieszki także w Holandii


Niespokojnie było także w Holandii, gdzie także mieszka duża liczba marokańskich emigrantów. W Rotterdamie policja starła się z około pięciusetosobową grupą, która obrzuciła funkcjonariuszy petardami i butelkami. 


Funkcjonariusze interweniowali też w Hadze i Amsterdamie. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej