Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Nie drażnij wicemistrza świata. Chorwacja – Kanada 4:1

Chorwacja znalazła się w opałach, ale jak na wicemistrzów świata przystało, stanęła na wysokości zadania. W swoim drugim meczu mundialu w Katarze pokonała Kanadę 4:1 (2:1), pozbawiając ją szans na wyjście z grupy.

MŚ 2022: Faworyci w szoku. Maroko blisko 1/8 finału!

Skrót meczu Belgia – Maroko w ramach grupy F na mistrzostwach świata w Katarze.

Początek był jednak szokujący dla jej kibiców, bo już w drugiej minucie Alphonso Davies strzałem głową zaskoczył Dominika Livakovicia. Tym samym obrońca Bayernu Monachium stał się pierwszym w historii zdobywcą bramki dla swojego kraju na mistrzostwach świata.

Chorwaci zachowali spokój i konsekwentnie przeszli do realizacji swojego planu. W efekcie na przerwę schodzili z prowadzeniem. Najpierw Milana Borjana pokonał Andrej Kramarić, a następnie – Marko Livaja.

Druga połowa to pełna kontrola drużyny Zlatko Dalicia, udokumentowana drugim w tym spotkaniu trafieniami Kramaricia i Lovro Majera. Kanadyjczycy, choć znów zaprezentowali ofensywny i przyjemny dla oka futbol, stracili szansę na awans do 1/8 finału.

Zwycięstwo daje Chorwatom tylko względny spokój. Wprawdzie zapewnia im po dwóch kolejkach pierwsze miejsce w grupie, ale w ostatniej kolejce zmierzą się z Belgią. Ta, po sensacyjnej porażce 0:2 z Marokiem, zagra w tym meczu „o życie”. Piłkarze z Bałkanów, by awansować do 1/8 finału, będą musieli wywalczyć przynajmniej remis.

Chorwacja – Kanada 4:1 (2:1)

Kramarić 36, 70, Livaja 44, Majer 90+4 – Davies 2.