RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Solidarna Polska chce komisji śledczej ws. polityki energetycznej za Tuska

Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r. Chcemy postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu – oświadczył w niedzielę wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

UE może obejść się bez gazu i ropy z Rosji. „Jeśli pozostanie solidarna”

Jeśli Unia Europejska nie ugnie się przed atakiem energetycznym ze strony Rosji, to w ciągu 4-6 lat zastąpi całkowicie import gazu i ropy naftowej...

zobacz więcej

– Donald Tusk przed Trybunał Stanu. Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., a więc 2502 dni prorosyjskiej polityki Donalda Tuska, który jako premier prowadził politykę bezwzględnie prorosyjską, proputinowską – mówił na niedzielnej konferencji prasowej Kowalski.


Jak dodał, lista „prezentów Donalda Tuska wobec Putina i Kremla” jest bardzo długa. Wymienił m.in. zatrzymanie budowy Baltic Pipe, próbę przedłużenia kontraktu gazowego z Gazpromem do 2037 r.,czy umorzenie w 2010 r. 1 mld zł tej spółce.


Tusk „prorosyjskim politykiem”


– Przychodzi taki czas, w którym trzeba jasno powiedzieć: nie ma miejsca w polskiej polityce dla polityków, którzy popierali Władimira Putina. Nie ma miejsca dla tych polityków, którzy realizowali taką politykę z Angelą Merkel i z innymi politykami w UE, która m.in. doprowadziła do wojny na Ukrainie – powiedział Kowalski.

Jak ocenił, Donald Tusk jest najbardziej prorosyjskim politykiem III RP.


– Mamy gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej dotyczącej polityki energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem prorosyjskich działań rządu Donalda Tuska. Chcemy postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu – mówił Kowalski.


Tusk podjął decyzję ws. wyborów. PO pokazała dokument

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zaapelowała do ugrupowań opozycyjnych o stworzenie przed wyborami parlamentarnymi jednej listy anty-PiS. Media...

zobacz więcej

Inny polityk Solidarnej Polski, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zwracał uwagę, że Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nie potrafił zatrzymać budowy Nord Stream 2. – Nie potrafił zatrzymać również szalejącej, ideologicznej polityki klimatycznej – dodał. – Donald Tusk jest autorem tracenia przez Polskę suwerenności energetycznej. Jest autorem zabijania polskiego górnictwa, zabijania polskiej energetyki – mówił.


Zbiórka podpisów


Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski wyraził przekonanie, że każdy, kto będzie chciał ocenić politykę Donalda Tuska, w tym posłowie PO, poprze wniosek Solidarnej Polski.


– Od przyszłego tygodnia będziemy zbierać podpisy, aby powołać komisję śledczą celem postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu, tam jest jego miejsce – mówił Gosek

.

Kowalski pytany, kiedy taka komisja śledcza mogłaby powstać, powiedział, że postawienie „Donalda Tuska przed Trybunał Stanu to jest kwestia kilku miesięcy”. – Jestem przekonany, że będziemy w stanie w maju postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu – powiedział Kowalski.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej