Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022: Zmarnowana szansa Japonii. Zagrali dla... Niemców

Po wygranej z Niemcami, Japończycy mogli zapewnić sobie awans do 1/8 finału MŚ. "Wystarczyło" pokonać słabiutką Kostarykę, która kilka dni wcześniej straciła z Hiszpanią aż 7 goli. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zagrali jednak poniżej oczekiwań, przegrali (0:1) i znacząco skomplikowali sobie sytuację w grupie.

MŚ 2022. Możliwe scenariusze. Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy?

Wygrana Argentyny z Meksykiem 2:0 sprawia, że jasne stały się scenariusze, jakie mogą zajść w grupie C, aby Polska mogła cieszyć się pierwszym w...

W porównaniu do meczu z Niemcami, selekcjoner reprezentacji Japonii przeprowadził aż pięć zmian w wyjściowym składzie. To zaprzeczenie teorii, że "zwycięskiego składu się nie zmienia", ale też dowód na to, że zlekceważył Kostarykę, uznawaną przez wielu za najsłabszą ekipę mundialu.

Efekt? Pierwsza połowa była w wykonaniu Japończyków zupełnie bezbarwna. Składne ataki można policzyć na palcach jednej ręki, tempo spotkania było senne, ani jedni, ani drudzy nie wyglądali na zdeterminowanych, żeby strzelić gola.

Sytuacja poprawiła się w drugiej połowie. Trener Japonii dokonał zmian, gra wyglądał lepiej, bardziej składnie, a gdy wydawało się, że lada moment nadejdzie przełamanie, na sprytne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Fuller, lobując bramkarza i dając Kostaryce sensacyjne prowadzenie.

Zespół z Ameryki Środkowej utrzymał korzystny wynik i wygrał, co oznacza... dobre wieści dla Niemców. Gdyby wygrali Japończycy, porażka z Hiszpanią oznaczałaby dla podopiecznych Hansiego Flicka odpadnięcie z mundialu. W zaistniałych okolicznościach nie wyklucza ich nawet wieczorna porażka z La Furia Roja.

Japonia - Kostaryka 0:1 (0:0)