RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

ORP Albatros już gotowy. Będzie pełnił służbę na Morzu Bałtyckim

Nowoczesny niszczyciel min „Albatros” jest już gotowy do rozpoczęcia służby. To kolejny okręt typu Kormoran II, który zasili flotę Polskiej Marynarki Wojennej. Oficjalne uroczystości podniesienia biało-czerwonej bandery zaplanowano na poniedziałek.

Błaszczak: Tylko silne państwo jest w stanie oprzeć się zewnętrznemu wrogowi

Tylko silne państwo narodowe jest dziś w stanie oprzeć się zewnętrznemu wrogowi – powiedział w sobotę w Toruniu wicepremier, szef MON Mariusz...

zobacz więcej

ORP Albatros jest wyposażony w liczne urządzenia do zwalczania zagrożeń minowych, w tym m.in. nowoczesne systemy nawigacyjne, radar podkilowy oraz dodatkowe pojazdy załogowe i bezzałogowe. Dysponuje też kilkoma rodzajami uzbrojenia.


To drugi z trzech nowoczesnych niszczycieli min, które służyć będą w gdyńskim 13. Dywizjonie Trałowców wchodzącym w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.Załoga okrętu liczy 45 osób. Zaokrętowani na pokładzie mogą być również nurkowie minerzy. Okręt wyposażony jest także w komorę dekompresyjną.

Jednostka będzie pełniła służbę na Morzu Bałtyckim, ale także może zasilić skład grup taktycznych m.in. na Morzu Północnym, Śródziemnym i Czarnym.


Uroczystości w Porcie Wojennym w Gdyni odbędą się w poniedziałek, w 104. rocznicę utworzenia Polskiej Marynarki Wojennej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej