RAPORT

Pogarda

Jakub Skrzywanek wygrał „Interpretacje” i zdobył Laur Konrada

Fragment nagrodzonego spektaklu Jakuba Skrzywanka. (Fot. festiwal-interpretacje.pl; Magda Hueckel)
Fragment nagrodzonego spektaklu Jakuba Skrzywanka. (Fot. festiwal-interpretacje.pl; Magda Hueckel)

Najnowsze

Popularne

Jakub Skrzywanek zdobył Laur Konrada, główną nagrodę XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach. Dostał ją za reżyserię spektaklu „Śmierć Jana Pawła II”, przygotowanego w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Jerzy Połomski nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci

Nie żyje Jerzy Połomski. Wybitny piosenkarz i aktor zmarł w wieku 89 lat – poinformowała menadżerka artysty. Przez ponad 60 lat na scenie...

zobacz więcej

O tym, kto zdobędzie Laur Konrada, decyduje pięcioosobowe jury. Jego członkowie wręczają reżyserowi, którego spektakl ocenili najwyżej, sakiewki z 11 tys. zł. Zwycięża ten, który otrzyma najwięcej sakiewek.


Czytaj także: Polak wygrał XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego


Jakub Skrzywanek zwyciężył jednogłośnie - dostał sakiewki od wszystkich jurorów: rzeźbiarki, fotografki, performerki Katarzyny Kozyry, kuratorki, krytyczki Marii Anny Potockiej, dramatopisarza, krytyka, reżysera Tadeusza Słobodzianka, reżysera Lecha Majewskiego i reżysera Rudolfa Zioło.Shania Twain ma poważne problemy z głosem

Słynna kanadyjska piosenkarka szykuje się do wydania nowego albumu zatytułowanego „Queen of Me”. Ma on dla niej szczególne znaczenie, bo może być...

zobacz więcej

Jak sygnalizowali organizatorzy, spektakl „Śmierć Jana Pawła II” powstał na podstawie biografii, wspomnień i dzienników osób towarzyszących Janowi Pawłowi II w ostatnich dniach życia.


Reżyser stawiał w nim pytania, czy wobec śmierci i choroby wszyscy jesteśmy równi, gdzie jest granica w ukazywaniu choroby i cierpienia oraz czym staje się ona, kiedy wszystko to co prywatne staje się publiczne.


Czytaj także: Jadwiga Mackiewicz z Nagrodą Honorową Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022


Konkursowe przedstawienia pokazali w ostatnim tygodniu w Katowicach również: Michał Telega, Wiktor Bagiński, Jagoda Szelc i Damian Josef Neć.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej