RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” zakpił najpierw ze śmierci drugiego człowieka i nie zna polskiej ortografii

Kpiny ze śmierci i brak znajomości ortografii w wykonaniu dziennikarza GW (fot. Shutterstock)
Kpiny ze śmierci i brak znajomości ortografii w wykonaniu dziennikarza GW (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W polskiej kulturze do tematu śmierci podchodzi się z należytym szacunkiem, a brak znajomości podstawowych zasad ortografii nie jest odbierany zbyt dobrze, zwłaszcza kiedy dotyczy to dziennikarzy. Pracownik „Gazety Wyborczej” w jednym krótkim wpisie w mediach społecznościowych pokazał, że ogólnie przyjęte normy są mu obce.

Dziennikarz „GW” w niemieckich mediach: Członkostwo w UE rekompensatą za wojnę

„Niemcy po uchodźcach i społeczności LGBTQ mają być kolejnym wrogiem Jarosława Kaczyńskiego w kampanii wyborczej w 2023 roku” – pisze w kontekście...

zobacz więcej

Jakub Wencel, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, zakpił najpierw ze śmierci św. Jana Pawła II, a następnie popełnił dwa błędy ortograficzne w jednym słowie pisząc, że mecz Polski z Arabią Saudyjską „to pierwszy mecz w historii mistrzostw świata, w którym miał miejsce tzw. wadowicki hat-trick: trzy rzułte kartki dla polskiej drużyny przed 21:37 czasu gry”.


Na wypowiedź dziennikarza zareagowali zniesmaczeni internauci. Niektórzy zastanawiali się co jest bardziej kompromitujące dla redakcji, w której pracuje Wencel: jego „dowcip” czy też znajomość ortografii: 

Pojawiły się również sugestie, że mężczyzna naruszył zasady etyki dziennikarskiej:

Niektóre osoby po prostu przypomniały jak prawidłowo napisać słowo „żółte”:Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej