RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Możliwe scenariusze. Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy?

Przed ostatnim meczem Polacy są liderem grupy C. (fot. Getty)
Przed ostatnim meczem Polacy są liderem grupy C. (fot. Getty)

Najnowsze

Popularne

Wygrana Argentyny z Meksykiem 2:0 sprawia, że jasne stały się scenariusze, jakie mogą zajść w grupie C, aby Polska mogła cieszyć się pierwszym w XXI wieku awansem do fazy pucharowej mistrzostw świata. Sprawdźmy, co musi się stać, aby do tego doszło.

MŚ 2022. Argentyna – Meksyk 2:0. Jak trwoga, to do Messiego

Argentyna nadal w grze o awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Po pięknych golach Lionela Messiego i Enzo Fernandeza pokonała Meksyk 2:0...

zobacz więcej

Przed ostatnią kolejką, Polska jest liderem w grupie, z czterema punktami i bilansem bramkowym 2:0. Druga jest Argentyna z trzema (3:2), trzecia Arabia Saudyjska, również z trzema (2:3) a ostatni Meksyk, z jednym oczkiem (0:2).

Awans da nam remis z Argentyną - niezależnie od wyniku spotkania Meksyk-Arabia Saudyjska. Przy jednoczesnej stracie punktów przez Saudyjczyków, wyjdziemy wtedy do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Także zwycięstwo z Albicelestes zagwarantuje nam pierwsze miejsce w grupie.

Co będzie, gdy przegramy z Argentyną?


-Jeżeli przegra także Meksyk, to możemy się pakować.
-Jeżeli Meksyk zremisuje z Arabią Saudyjską, to nie możemy przegrać z Argentyną wyżej niż dwiema bramkami.
-Jeżeli Meksyk pokona Saudyjczyków jedną bramką, to możemy przegrać z Argentyną dwoma golami. Przy porażce trzema golami, będziemy mieć taki sam bilans bramkowy, co Meksykanie, i trzeba będzie mieć więcej goli strzelonych niż oni.
-Jeśli Meksyk pokona Saudyjczyków dwiema bramkami, to możemy sobie pozwolić na minimalną porażkę. Zwycięstwo Meksykanów trzema golami przy jednobramkowej porażce Polaków może dać nam awans, pod warunkiem, że będziemy mieć więcej goli strzelonych, niż oni.
-Jeżeli przegramy z Argentyną 0:2, a Meksyk w takim samym stosunku pokona Arabię Saudyjską, będą liczyć się... żółte kartki. Ważnym jest, aby na końcu mieć ich na koncie mniej, niż Meksykanie.
-Czterobramkowe zwycięstwo Meksyku eliminuje nas z turnieju przy jakiejkolwiek porażce z Argentyną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej