RAPORT

Pogarda

Aktywiści przykleili się do autostrady. Policja zatrzymała 150 osób [WIDEO]

Holenderska policja zatrzymała 150 aktywistów (Getty Images/Charles M Vella/SOPA Images/LightRocket, zdjęcie ilustracyjne)
Holenderska policja zatrzymała 150 aktywistów (Getty Images/Charles M Vella/SOPA Images/LightRocket, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Przez prawie dwie godziny autostrada A12 w Hadze była blokowana przez osoby określające się jako aktywiści klimatyczni. Policja zatrzymała 150 osób, z których część przykleiła się wcześniej do nawierzchni drogi. Funkcjonariusze polewali przyklejonych colą, która rozpuściła klej.

Amsterdam: Zamieszki i zatrzymania po nielegalnym proteście przeciw obostrzeniom

30 osób trafiło do policyjnych aresztów po zamieszkach, które wybuchły w niedzielę w Amsterdamie podczas nielegalnego protestu przeciwników...

zobacz więcej

Blokada autostrady rozpoczęła się około godziny 12.30. Policjanci wezwali kilkuset uczestników do rozejścia się, a burmistrz miasta Jan Van Zanen zaoferował im możliwość kontynuacji protestu na Malieveld, w innej części miasta.

 

Po tym jak część demonstrantów odmówiła opuszczenia drogi, 150 osób zostało zatrzymanych przez policję i przewiezionych na komisariat – podał portal „Omroep West”.

 

Tymczasem jak relacjonuje dziennik „De Telegraaf”, choć niektórzy aktywiści przykleili ręce do nawierzchni drogi, to ich usuwanie przebiegało sprawnie. „Policja użyła coli do rozpuszczenia kleju, co spowodowało zdziwienie demonstrantów, którzy nie spodziewali się, że ten napój tak łatwo rozpuści klej” – podaje gazeta.

 


Autostrada stała się przejezdna około godziny 15:00. Protestujący działacze klimatyczni, który sprzeciwiają się wydobyciu paliw kopalnych, upodobali sobie organizowanie protestów w tej części miasta. Portal NOS przypomina, że to już czwarta blokada autostrady A12 w ostatnim czasie.


Czytaj także: Aktywiści wdarli się na teren lotniska w Amsterdamie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej