RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niedziela z opadami. Warunki sprzyjające tworzeniu się mgły

Opady śniegu (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Opady śniegu (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę nad przeważającym obszarem kraju będzie pochmurno i z opadami. Rano należy spodziewać się mgieł ograniczających widzialność do 200 metrów – przekazał Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Zamarzające opady, śliskie drogi, mgła. Pogoda wymagająca dla kierowców

Znaczna część Polski znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W wielu...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Słaby wiatr w godzinach porannych będzie sprzyjał tworzeniu się mgieł, które miejscami będą ograniczały widzialność do 200 metrów.

 

– W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących – powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

 

Czytaj także: IMGW ostrzega przed opadami śniegu

 

Jak dodał, w godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

 

Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie.

 


Według prognoz meteorologów z IMGW-PIB, podobna pogoda z niewielkimi mrozami w nocy i temperaturami w dzień dochodzącymi do kilku stopni na plusie powinna utrzymać się przez najbliższe kilka dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej