RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowa wyjątkowa produkcja TVP coraz bliżej [WIDEO]

Od stycznia widzowie TVP będą mogli emocjonować się nowym serialem „Dom pod Dwoma Orłami” (fot. mat.pras.)
Od stycznia widzowie TVP będą mogli emocjonować się nowym serialem „Dom pod Dwoma Orłami” (fot. mat.pras.)

Najnowsze

Popularne

Od stycznia widzowie TVP będą mogli emocjonować się nowym serialem „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka. Jest to zrealizowana z epickim rozmachem historia tożsamości Dolnego Śląska opowiedziana przez pryzmat tytułowego domu i jego mieszkańców. Opowieści o seniorce rodu, Zofii Szablewskiej, jej córki Heleny Lach i wnuczki Marianny, towarzyszy autentyczne wydarzenie z historii Polski 1997 roku – Powódź Tysiąclecia, która odkrywa tajemnice tytułowego domu i na nowo kształtuje pozornie spokojne życie rodziny...

„Dziady” Adama Mickiewicza po raz pierwszy wystawione w Gruzji

Performatywne czytanie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza to ich pierwsze publiczne przedstawienie w Gruzji. Odbyło się w teatrze im. D....

zobacz więcej

Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem dwunastometrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław. Mieszkańcy „Domu pod Dwoma Orłami” to babcia Zofia Szablewska, pełna energii, ciepła i humoru kobieta, jej córka Helena, chłodna perfekcjonistka oraz powracająca z narzeczonym ze stypendium w USA Marianna, ukochana wnuczka Zofii.


Dramat rodziny rozpoczyna się, kiedy fala powodziowa zalewa dom, zaś babcia Zofia w tym samym momencie trafia do szpitalu z powodu udaru. Niefortunny zbieg okoliczności doprowadza do odkrycia przez Mariannę poniemieckich śladów w zniszczonym przez żywioł domu, dzięki którym odnajduje pamiętnik pierwszej właścicielki „Domu pod Dwoma Orłami”, Lisy Weber.


Zapisana na kartkach historia, ukazująca przedwojenny niemiecki świat, na zawsze zmieni życie mieszkańców szarej willi we Wrocławiu. Czy pamiętnik odnaleziony przez Mariannę ujawni tajemnicę powojennej rezydencji skrywaną od lat? Czy Marianna pozna zagmatwane losy rodziny Weberów, zamieszkujących w willi, w niemieckim Breslau? Jak to wpłynie na życie obecnych mieszkańców „Domu pod Dwoma Orłami”? Widzowie będą mogli przekonać się od styczniu.


W obsadzie między innymi Adam Ferency, Karolina Gruszka i Andrzej Swewryn.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej