RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zbrodnie wojenne na Ukrainie będą tematem spotkania G7

Rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie będą tematem spotkania G7 (fot. Shutterstock)
Rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie będą tematem spotkania G7 (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ministrowie sprawiedliwości siedmiu największych państw uprzemysłowionych (G7) podczas przyszłotygodniowego spotkania w Berlinie będą rozmawiać o zbrodniach wojennych na Ukrainie, które chcą ścigać i karać – zapowiedział w sobotę minister sprawiedliwości Niemiec Marco Buschmann.

„Ołeksandriwka nową Buczą”. Rosjanie gwałcili niemowlęta i kilkuletnie dzieci

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa powiedziała w poniedziałek w Davos, że wieś Ołeksandriwka na południu Ukrainy stała się nową...

zobacz więcej

– Przede wszystkim będziemy mówić o przerażających zbrodniach wojennych, które są popełniane na terytorium Ukrainy i które chcemy ścigać i karać – powiedział federalny minister sprawiedliwości Marco Buschmann w nagraniu opublikowanym na Twitterze w związku z planowanym na poniedziałek i wtorek spotkaniem ministrów sprawiedliwości grupy G7 w Berlinie. 


W tym celu, jak powiedział, zgodzą się na skuteczniejszą koordynację dochodzeń.


– Międzynarodowe prawo karne opiera się na potężnej obietnicy, mianowicie zbrodnie wojenne nie mogą pozostać bezkarne, bez względu na to, gdzie są popełniane, bez względu na to, kto je popełnia. Dotrzymanie tej obietnicy jest naszym obowiązkiem – powiedział Buschman.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej