RAPORT

Pogarda

MŚ 2022. Francja lepsza w hicie, świetny mecz Mbappe

Najnowsze

Popularne

W meczu zapowiadanym jako hit drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw w Katarze, Francja pokonała po niezłym widowisku Danię 2:1. Obie bramki dla obrońców tytułu strzelił Kylian Mbappe, a spotkanie sędziował Szymon Marciniak.

MŚ 2022. Bezzębna Tunezja i rehabilitacja Australii

Skrót meczu grupy D mistrzostw świata w Katarze: Tunezja – Australia.

zobacz więcej

Od początku spodziewano się, kto w tym meczu będzie miał inicjatywę. I rzeczywiście, Francuzi zepchnęli Duńczyków do obrony. Liczne przechwyty na połowie rywala nie przełożyły się jednak na sytuacje bramkowe - najlepszą w 40. minucie miał Mbappe, ale chybił.

Obraz gry nie uległ zmianie także po przerwie, ale tym razem Francji udało się udokumentować przewagę. W 61. minucie Theo Hernandez świetnie dostrzegł w polu karnym Kyliana Mbappe a ten wyprowadził Trójkolorowych na prowdzenie.

Jak na przebieg gry, Duńczycy odpowiedzieli zaskakująco szybko. Już siedem minut po stracie bramki, Andreas Christensen najlepiej odnalazł się w polu karnym Francuzów przy rzucie rożnym i głową pokonał Hugo Llorisa. Był to pierwszy celny strzał Skandynawów w tym meczu.

Dania wyglądała coraz lepiej, jednak to Mbappe zadał śmiertelny cios w 86. minucie, strzelając swojego drugiego w tym meczu, a trzeciego na mistrzostwach w Katarze gola. Francja zwyciężyła 2:1 i zameldowała się w fazie pucharowej mundialu. By do niej dołączyć, Duńczycy muszą wygrać z Australią w trzeciej kolejce spotkań i liczyć na to, że Tunezja nie wygra wysoko z Francuzami.

W innym meczu tej grupy Australia pokonała Tunezję 1:0.

Francja - Dania 2:1

Mbappe (61’, 86’) - Christensen (68’)

***

MŚ 2022: bądź na bieżąco!

więcej o mundialu / terminarz i wyniki / komentatorzy / skarb kibica

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej