RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosyjska armia przegrupowuje się na wschodzie Ukrainy

Rosyjska armia przegrupowuje się na wschodzie Ukrainy (zdj. ilustracyjne, fot. Shutterstock)
Rosyjska armia przegrupowuje się na wschodzie Ukrainy (zdj. ilustracyjne, fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska armia przegrupowuje siły na wschodzie Ukrainy i próbuje kontynuować ofensywę na odcinku awdijiwskim i bachmuckim – pisze w sobotę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Gen. Hodges: Rosja jest wyczerpana

Rosja jest wyczerpana. To oczywiste, że teraz muszą poczynić dalsze kroki, by zrealizować swój cel. Sukces kontrofensywy ukraińskiej wynika z...

zobacz więcej

„Rosyjskie wojsko przegrupowuje siły, by wzmocnić jednostki na kierunku łymańskim, awdijiwskim i nowopawliwskim” – podano w komunikacie.


„W ciągu minionej doby armia rosyjska przeprowadziła dwa ostrzały rakietowe cywilnych obiektów miasta Dniepr i cztery ostrzały ukraińskich pozycji i miejscowości z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych” – informuje sztab.


Trwa przygotowanie nowoprzybyłych zmobilizowanych rosyjskich wojskowych. „Te działania prowadzone są też na okupowanej części ukraińskiego terytorium” – czytamy. W miejscowości Nowopetrykiwka w obwodzie donieckim zarejestrowano przeprowadzenie ćwiczeń strzeleckich dla zmobilizowanych. W dniach 22-23 listopada w miejscowości Staromłyniwka we wszystkich cywilnych budynkach zakwaterowano żołnierzy.


W mieście Połohy w okupowanej części obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie kraju wykryto miejsce więzienia ukraińskich jeńców wojskowych i cywilów, których zatrzymano pod zarzutem współpracy ze strukturami siłowymi Ukrainy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej