RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Litewska firma przekaże Ukrainie transformatory

ESO wspiera atakowaną Ukrainę (fot. mat.pras.)
ESO wspiera atakowaną Ukrainę (fot. mat.pras.)

Litewska spółka Operator Dystrybucji Energii (ESO) przekaże na Ukrainę 250 transformatorów energetycznych. Przedsiębiorstwo w oświadczeniu wskazuje, że robi wszystko, aby pomóc Ukrainie.

Przedsiębiorcy z Rotterdamu wysyłają piece na Ukrainę

Grupa holenderskich przedsiębiorców z Rotterdamu wysyła na Ukrainę 400 pieców – informuje w sobotę dziennik „De Telegraaf”. „Chcemy pomoc...

zobacz więcej

– Sieć elektryczna Ukrainy jest celem agresora, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc w jej przywróceniu i zapewnić nieprzerwane dostawy prądu dla cierpiących z powodu wojny mieszkańców Ukrainy – powiedział Renaldas Radvila, dyrektor generalny spółki ESO.


Firma informuje, że w sobotę ładunki przeznaczone na Ukrainę są ładowane w Wilnie, Kownie i Kłajpedzie. „W najbliższym czasie planowane są kolejne załadunki, aż do rozdysponowania całego sprzętu. Planowane są też wysyłki oleju izolacyjnego i materiałów do sieci gazowej” – napisano w komunikacie.


Ataki na infrastrukturę krytyczną


To już trzeci raz od początku wojny, kiedy ESO wysyła pomoc na Ukrainę w celu odbudowy infrastruktury energetycznej.


Reżim Władimira Putina atakuje przed zimą infrastrukturę krytyczną na Ukrainie. Jak relacjonuje korespondent TVP Tomasz Jędruchów, szpitale mogą pracować dzięki generatorom prądu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej