RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Katastrofa na włoskiej wyspie. Znaleziono ciało kobiety porwanej przez lawinę błotną [WIDEO]

Osuwisko pochłonęło kilka budynków. Ulewa spowodowała też lokalne powodzie (fot. PAP/EPA/ANSA)
Osuwisko pochłonęło kilka budynków. Ulewa spowodowała też lokalne powodzie (fot. PAP/EPA/ANSA)

Jedna osoba zginęła w sobotę w wyniku osuwiska spowodowanego nocnymi ulewami na włoskiej wyspie Ischia – podała agencja informacyjna ANSA. Ciało kobiety zostało znalezione na jednym z placów, po tym jak została ona porwana przez lawinę błotną. Co najmniej kilkanaście osób jest zaginionych.

Napastnicy otworzyli ogień w szkołach. Są ofiary śmiertelne i ranni

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 11 zostało rannych w strzelaninach w dwóch szkołach w stanie Espírito Santo, na południowym wschodzie Brazylii –...

zobacz więcej

Lawina wody, kamieni i błota runęła na domy w rejonie miejscowości Casamicciola na wyspie w Zatoce Neapolitańskiej. 

  

Lokalne władze informują, że ratownicy pracują w bardzo trudnych warunkach, by dotrzeć do ludzi uwięzionych w domach. W wielu domostwach w okolicy nie ma wody pitnej i prądu. Droga prowadząca w ten rejon jest nieprzejezdna, leżą tam stosy kamieni i ogromne ilości błota. 

 

Na placu Maio w miejscowości Casamicciola znaleziono ciało kobiety, której tożsamości jeszcze nie zidentyfikowano. To jeden z pierwszych obszarów, na których ratownicy prowadzili swoje działania – podały źródła sił porządkowych.

 

Część mieszkańców ma zostać ewakuowana. Budynkom mieszkalnym grozi zawalenie się.

 

– Sytuacja jest bardzo skomplikowana, chodzi o osoby, które prawdopodobnie znajdują się pod błotem i nie odpowiadają na zawołania – powiedział włoskiej telewizji RAI2 minister ds. wewnętrznych Matteo Piantedosi.

 

Czytaj także: System Mose w Wenecji. Czy obronił miasto przed zalaniem?

 

Jak poinformował szef resortu, „prefektura wraz z władzami regionalnymi organizuje ewakuację około 200 mieszkańców, aby ochronić osoby dotknięte osuwiskiem”.

 

Premier Włoch Giorgia Meloni zapewniła, że jest w kontakcie z ministrami i służbami, a rząd wyraża bliskość z obywatelami i burmistrzami wyspy oraz dziękuje ratownikom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą. 

 

„Jestem w kontakcie z ministrem Nello Musumecim, departamentem ochrony cywilnej i władzami regionu Kampania, by śledzić rozwój fali ulew, która uderzył w Ischię. Rząd wyraża bliskość względem mieszkańców, burmistrzów wyspy i dziękuje ratownikom zaangażowanym w poszukiwania zaginionych osób” – napisała Meloni na Twitterze.

 


Ischia to gęsto zaludniona wulkaniczna wyspa oddalona o około 30 kilometrów od Neapolu, która przyciąga turystów ze względu na gorące źródła.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej