RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowy sondaż. PiS zdeklasowało rywali, fatalny wynik KO

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Wiktor/Paweł Supernak)
Jarosław Kaczyński, Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Wiktor/Paweł Supernak)

Prawo i Sprawiedliwość zdeklasowało opozycję w najnowszym sondażu dotyczącym wiarygodności obietnic wyborczych. 35 proc. badanych uważa, że to PiS jest partią, która spełni je w nawiększym stopniu. Drugie miejsce – daleko w tyle – zajmuje Koalicja Obywatelska.

Wyraźna przewaga PiS, PSL pod progiem. Jest nowy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby odbywały się teraz – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na...

zobacz więcej

Sondaż na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadziła pracownia United Survey. Uczestników badania zapytano, która z partii jest największym gwarantem realizacji swoich obietnic wyborczych. 

 

Najwięcej, bo 35,1 proc. ankietowanych, wskazało na partię Jarosława Kaczyńskiego. To wynik podobny do tych, które PiS uzyskuje w klasycznych sondażach poparcia dla partii politycznych. 

 

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem 18,3 proc. badanych ta formacja w największym stopniu może dotrzymać danego słowa. To znacznie gorszy wynik niż w sondażach poparcia, gdzie KO zdobywała nawet 29 proc. 

 

Podium zamyka Polska 2050, w której obietnice najbardziej ufa 10,6 proc.


Jak podaje portal, kolejne partie osiągnęły dużo słabsze wyniki. W obietnice Lewicy w największym stopniu wierzy 4 proc. badanych, w obietnice Konfederacji 3,8 proc., a zapewnieniom polityków PSL-u-Koalicji Polskiej najbardziej ufa tylko 0,3 procent badanych.

Aż 27,9 proc. nie umie odpowiedzieć na pytanie, która partia w największym stopniu zrealizuje swój program. 

 

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 18-20 listopada 2022 roku metodą CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej