RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Przedsiębiorcy z Rotterdamu wysyłają piece na Ukrainę

Grupa holenderskich przedsiębiorców chce pomoc mieszkańcom Kijowa przetrwać zimę (fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
Grupa holenderskich przedsiębiorców chce pomoc mieszkańcom Kijowa przetrwać zimę (fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

Najnowsze

Popularne

Grupa holenderskich przedsiębiorców z Rotterdamu wysyła na Ukrainę 400 pieców – informuje w sobotę dziennik „De Telegraaf”. „Chcemy pomoc mieszkańcom Kijowa przetrwać zimę” – wyjaśnia jeden z nich, Sander de Kramer.

Prezydent Ukrainy zaapelował o oszczędzanie energii i ochronę Kijowa

Wołodymyr Zełenski w co piątkowym wystąpieniu w mediach społecznościowych przypomniał, że w konsekwencji ostatnich rosyjskich ataków na obiekty...

zobacz więcej

Grupa holenderskich przedsiębiorców z Rotterdamu wysyła na Ukrainę 400 pieców – informuje w sobotę dziennik „De Telegraaf”. „Chcemy pomoc mieszkańcom Kijowa przetrwać zimę” – wyjaśnia jeden z nich. 

 

W najbliższą niedzielę na Ukrainę wyruszy pierwszy transport grzejników, które zostały zakupione z inicjatywy lokalnych przedsiębiorców z Rotterdamu. 

 

„Zostaną one przekazane mieszkańcom stolicy Ukrainy we współpracy z tamtejszym Czerwonym Krzyżem” – powiedział gazecie inicjator akcji Sander de Kramer. 

 

„Putin chce złamać opór Ukraińców poprzez terrorystyczne bombardowania elektrowni” – twierdzi Rotterdamczyk i dodaje, że to wprawdzie symboliczna pomoc, bo potrzeby są ogromne, ale w ten sposób chce się przyczynić do tego, aby jak najwięcej osób przetrwało zimę. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej