RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Koronawirus nie odpuszcza. W Chinach rośnie liczba zakażonych

Chińczycy walczą z koronawirusem. (Fot. Kevin Frayer/Getty Images)
Chińczycy walczą z koronawirusem. (Fot. Kevin Frayer/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Chińskie władze zgłosiły najwyższy bilans zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Od trzech dni bilanse zakażeń w Chinach są wyższe niż w połowie kwietnia, gdy w zamieszkanym przez 25 mln osób Szanghaju obowiązywał surowy lockdown, który ostatecznie zniesiono dopiero po dwóch miesiącach.

Zbezczeszczono pomnik polskich i łotewskich dowódców na Łotwie

Pomnik ku czci polskich i łotewskich bohaterów wojny o niepodległość Łotwy w Dyneburgu został oblany białą farbą. Nieznani sprawcy zostawili też na...

zobacz więcej

W sobotę państwowa komisja zdrowia zgłosiła łącznie ponad 35,2 tys. zakażeń lokalnych, przy czym 31,7 tys. z nich określono jako przypadki bezobjawowe.


Nie odnotowano żadnego zgonu, co oznacza, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi 5 232. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Kantonie i leżącym na południowym zachodzie Chongqing.


Czytaj także:
Władze państwa alarmują. Najwięcej zakażeń COVID-19 od początku pandemii

Sześciolatek spędził pod gruzami dwa dni. Leżał obok ciała babci


Chińskie władze obstają przy polityce „zero covid” i utrzymują restrykcje określane jako najsurowsze na świecie. Według opublikowanego w czwartek raportu firmy analitycznej Nomura lockdowny dotykają obecnie obszary odpowiadające za 21,1 proc. PKB Chin, podczas gdy miesiąc temu było to tylko 9,5 proc. PKB – przekazał dziennik „South China Morning Post”.


Czytaj także: Szczepienia przeciw COVID-19. Nowe dane dotyczące zagrożenia dla serca


Nomura spodziewa się, że w nadchodzących kilku tygodniach w lockdownach będzie już 30 proc. chińskiej gospodarki. Wcześniej w tym tygodniu firma szacowała, że restrykcje dotykają 412 mln Chińczyków.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej