RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W sobotę uwaga na mgły, marznącą mżawkę i gołoledź [PROGNOZA]

W sobotę w Polsce mżawka, gołoledź i mgły. (Fot. Pixabay.com)
W sobotę w Polsce mżawka, gołoledź i mgły. (Fot. Pixabay.com)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami i gęstymi mgłami. W czterech województwach w centralnej, wschodniej i południowej części kraju prognozowane są opady marznącej mżawki powodujące gołoledź.

Tusk krytykuje zanieczyszczanie rzek. Reakcja Trzaskowskiego hitem sieci [WIDEO]

Po awariach układu przesyłowego do Czajki w 2019 i 2020 roku, do rzeki dostało się 14 milionów metrów sześciennych ścieków. Eksperci oceniają, że...

zobacz więcej

Alerty pierwszego stopnia przed marznącymi opadami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa lubelskiego, południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego, wschodniej części województwa świętokrzyskiego oraz północnej i południowej części podkarpackiego.


Miejscami prognozowane są tam opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Zjawisko najdłużej utrzyma się w województwie lubelskim, gdzie ostrzeżenia będą obowiązywać do sobotniego południa.


Czytaj także: Przez ponad 25 lat był nieuchwytny. Policja zatrzymała go za przemyt z Nepalu


Natomiast do godzin rannych w sobotę obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. Alerty wydano dla województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, a także dla części województw: mazowieckiego, podkarpackiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.


Szykuje się duża zmiana pogody. Jest nowa prognoza

Po nagłym ataku zimy IMGW zapowiada powrót jesiennej pogody. Synoptycy prognozują, że cieplej będzie już w weekend; na zachodzie nawet do 9 st....

zobacz więcej

W sobotę przewidywane jest zachmurzenie duże i całkowite. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu, w centrum i na południowym wschodzie opady śniegu z deszczem, na zachodzie i nad morzem deszczu. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.


Temperatura maksymalna od minus 2 st.C. na północnym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum do 7 st.C. na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych i zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.


Czytaj także: 24-latka mieszkała z córką w namiocie. Alina opowiedziała swoją historię


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej