RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miliony holenderskich pracowników poniżanych. „Wyniki badania są szokujące”

Szef związku zawodowego CNV: wyniki są szokujące (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Szef związku zawodowego CNV: wyniki są szokujące (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Niemal 3 mln Holendrów jest poniżanych przez swoich przełożonych w miejscu pracy – wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek Maurice de Hond. – Wyniki są szokujące, nie spodziewaliśmy się czegoś takiego – przyznaje Piet Fortuin, szef związku zawodowego CNV, który zlecił sondaż.

„Wyrzucałem kurtki do kosza”. Były pracownik zarzuca TVN mobbing i publikuje nagranie

– Ile razy przechodziłem przez studio i wyrzucałem kurtki do kosza na śmieci. Robiłem to tak, jak zasługuje na to… Chamówa, no wiem, że to...

zobacz więcej

– Miejsce pracy powinno być dla pracownika bezpieczną przestrzenią – powiedział Fortuin portalowi RTL Nieuws i dodał, że w świetle wyników badania tak nie jest, co „jest absolutnie niedopuszczalne i szokujące”.

 

Z sondażu 40 proc. respondentów zadeklarowało, że miało do czynienia ze słowną agresją ze strony swojego przełożonego, a 22 proc. miało do czynienia „z niewłaściwym zachowaniem”, między innymi molestowaniem seksualnym.

 

Ponad 13 proc. badanych przyznało, że rozważa zmianę pracy ze względu na panującą w niej atmosferę. Ponad jedna czwarta badanych nie wiedziała, dokąd zwrócić się o pomoc w przypadku bycia poniżanym w pracy.

 


Ankieta została przeprowadzona przez Maurice de Hond na zlecenie CNV na reprezentatywnej próbie 2,4 tys. mieszkańców Holandii.


Przeczytaj także: Badania potwierdzają – w Polsce mniej naruszeń praw pracowniczych


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej