RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

AgroUnia porozumiewa się z PSL. Niedawno zapewniali: na pewno nie sprzedamy szyldu

Michał Kołodziejczak: nie ma takiej ceny, za którą ktoś mógłby mnie kupić (fot. PAP/Rafał Guz)
Michał Kołodziejczak: nie ma takiej ceny, za którą ktoś mógłby mnie kupić (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Nie milkną echa „błogosławieństwa mariażowi PSL z AgroUnią”, jakiego na antenie TVP1 udzielił w środę wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Dzień później poseł Marek Sawicki, również ludowiec, potwierdził, że jego partia zaprasza działaczy AgroUnii na swoje listy.

Wytknęła Kołodziejczakowi hipokryzję. Została wypchnięta z pikiety [WIDEO]

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak deklarował, że chce się „dogadywać ponad podziałami”, ale podczas jego wystąpienia na demonstracji „Strajk...

zobacz więcej

– Pan Kołodziejczak jest liderem buntu rolniczego, potrafi organizować rolników wokół słusznych spraw, ponieważ rolnicy polscy zostali pozostawieni ze swoimi problemami. Są dobre relacje. Ja takiemu mariażowi błogosławię – mówił Zgorzelski w „Kwadransie Politycznym” w TVP1.


Sawicki: lepsza AgroUnia od PO i Lewicy


Pytany później o tę kwestię poseł Sawicki zapewnił, że jest zwolennikiem budowania szerokiego centrum. – Tego, żeby zostawić Lewicę i lewicową Platformę Obywatelską na lewym skrzydle i budować centroprawicę w środku sceny politycznej – podkreślił.

 

Poseł przypomniał, że niedawno lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider AgroUnii Michał Kołodziejczak składali wspólnie kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach koło Racławic i wystąpili na konferencji prasowej.

 

 

– Wtedy i jeden, i drugi lider, i Kosiniak-Kamysz, i Kołodziejczak powiedzieli, że są takie wartości, które Polaków łączą. Między innymi właśnie powstania, między innymi Kościuszko, między innymi Głowacki. Więc warto może czasami szukać tego, co nas łączy, a nie ciągle tkwić w tym, jak PO-PiSowa koalicja, co ich dzieli – mówił Sawicki, w rządzie Platformy Obywatelskiej i PSL minister rolnictwa i rozwoju wsi. 

Wytknęła Kołodziejczakowi hipokryzję. Została wypchnięta z pikiety [WIDEO]

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak deklarował, że chce się „dogadywać ponad podziałami”, ale podczas jego wystąpienia na demonstracji „Strajk...

zobacz więcej

– Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AgroUnii w Koalicji Polskiej i zapraszamy ich na wspólne listy – zachęcał poseł ludowców.


Deklaracja lidera AgroUnii


Jakie stanowisko wobec tych awansów zajmuje AgroUnia? Tydzień wcześniej w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Kołodziejczak mówił, że ugrupowanie „na pewno nie sprzedamy naszego szyldu żadnej partii, która dzisiaj jest w Sejmie”. – Nie ma takiej opcji i nie ma takiej ceny, za którą ktoś mógłby mnie kupić – deklarował, podkreślając, że w terenie ludowcom zdarza się „podgryzać” jego działaczy.

 

Ale po deklaracjach Zgorzelskiego i Sawickiego, ze strony AgroUnii nie nastąpiło żadne dementi. Internauci w swoich komentarzach traktują więc oświadczenia ludowców jako przejaw osiągniętego już lub właśnie wypracowywanego porozumienia. Niektórzy z nich zauważają, że obie organizacje łączy ważny wspólny mianownik: stosunek do Rosji
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej