Prorosyjska era Tuska

MŚ 2022. Słaba Walia i gole Iranu w ostatnich sekundach

Najnowsze

Popularne

Rozpoczęła się druga seria spotkań fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. W pierwszym meczu Iran pokonał Walię 2:0 po bramkach w ostatnich sekundach!

Czesław Michniewicz: O stylu rozmawiają przegrani

W piątek odbyła się konferencja prasowa selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza przed meczem z Arabią Saudyjskąa. Biało-Czerwoni...

W pierwszym spotkaniu Walijczycy zremisowali z USA (1:1), a Irańczycy dostali lekcję futbolu od Anglików (2:6). Ekipa z Bliskiego Wschodu wyciągnęła wnioski i w piątek zagrała dużo lepiej.

Przede wszystkim zespół prowadzony przez portugalskiego trenera Carlosa Queiroza miał pomysł na ten mecz. Dali rozgrywać piłkę rywalom, natomiast sami nastawili się na kontrataki, po których stworzyli kilka groźnych sytuacji.

W drugiej połowie Walijczycy mieli mnóstwo szczęścia: dwukrotnie (w ciągu kilkunastu sekund) uratował ich słupek, a przez większość meczu świetnie spisywał się Wayne Hennessey. Jednak w 85. minucie bramkarz Walii kopnął kolanem w twarz Mehdiego Taremiego, interweniując poza polem karnym, za co zobaczył czerwoną kartkę.

Wyspiarze w końcówce grali w osłabieniu, co rywale wykorzystali w doliczonym czasie gry. W 99. minucie Roozbeh Cheshmi popisał się pięknym strzałem z dystansu (pierwszy gol zza pola karnego na tym mundialu), a dwie minuty później wynik meczu ustalił Ramin Rezaeian.

Walia - Iran 0:2