RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Czesław Michniewicz: O stylu rozmawiają przegrani

Czesław Michniewicz był krytykowany za defensywne nastawienie w meczu z Meksykiem (fot. PAP/EPA)
Czesław Michniewicz był krytykowany za defensywne nastawienie w meczu z Meksykiem (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

W piątek odbyła się konferencja prasowa selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza przed meczem z Arabią Saudyjskąa. Biało-Czerwoni swój drugi mecz na mistrzostwach świata rozegrają w sobotę o godz. 14.

Ostatni mundial legendy. Kolekcja akredytacji jest świadectwem jego pracy

Dariusz Szpakowski ogłosił, że mundial w Katarze będzie jego ostatnim, w którym wystąpi w roli komentatora. O legendarnym polskim dziennikarzu...

zobacz więcej

W pierwszym meczu Polacy zremisowali bezbramkowo z Meksykiem, ale byli krytykowani za styl. Trener przyznał, że na sobotnie spotkanie ma inny plan.


– Chcielibyśmy zagrać widowiskowo. Dużo się tutaj mówi, że gramy tylko na wynik, ale wynik jest zawsze najważniejszy w sporcie. Przegrani zawsze rozmawiają o stylu. Ktoś przegra i mówi: graliśmy ładnie, mieliśmy trzy zamieszania i dwie boczne siatki. To nikogo nie interesuje, bo historię piszą zwycięzcy. I my chcemy pisać swoją historię – powiedział Michniewicz.


Z Meksykiem byliśmy blisko zwycięstwa, ale rzutu karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski. Selekcjoner został zapytany czy mimo to, napastnik Barcelony wciąż jest wyznaczony jako pierwszy do wykonania jedenastki.


– Rozmawiałem z Robertem, bo rozmawiałem z każdym piłkarzem. Nic się nie zmieniło, wciąż jest wyznaczony jako pierwszy do karnych, choć oczywiście jeśli podejmie sam decyzję, że chce oddać komuś innemu, to zależy to od niego. On się czuje na siłach, by strzelać kolejne jedenastki – zapewnił.

Power ranking MŚ 2022: wysokie C Hiszpanii, Katar i Kostaryka najsłabsi

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Kto spisał się najlepiej, a kto rozczarował? Przedstawiamy power ranking...

zobacz więcej

Czesław Michniewicz zaapelował też o wsparcie.


– Więcej wiary w to wszystko, co robimy. Jesteśmy w fantastycznym miejscu. Pamiętam wiele mistrzostw bez naszego udziału i cieszę się, że teraz jesteśmy częścią historii, która cały czas się pisze – mówił.

Trener odniósł się również do środowego spotkania z dziennikarzami podczas treningu.


– Odbyła się luźna rozmowa. Trochę żartowaliśmy. Myślę, że nie warto żartować, bo z tych żartów powstają problemy. Wszyscy kończyli to spotkanie z uśmiechem. Ale jeśli rozmawiamy w luźnej formie, żartujemy, tak jak choćby tutaj po konferencji, to nie róbcie z tego problemu. Oficjalne rozmowy są zawsze tutaj. Czasami rozmawiam z wami prywatnie. Znamy się od dłuższego czasu. Czasem pozwalam sobie na jakiś żart i różnie on może być odebrany, bo nie wszystkich was znam równie dobrze. Ale już wiem, że żarty się skończyły i będziemy rozmawiać oficjalnie – wyjaśnił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej