RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Czarzasty przyznał, że gotuje dla Tuska. Ujawnia, co PSL i Hołownia mówią o jednej liście

Donald Tusk, Włodzimierz Czarzasty, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia (fot. Adam Chelstowski / Forum)
Donald Tusk, Włodzimierz Czarzasty, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia (fot. Adam Chelstowski / Forum)

Najnowsze

Popularne

Platforma Obywatelska ogłosiła, że chce jednej listy opozycji do wyborów parlamentarnych. Liderzy pozostałych formacji często sugerowali jednak, że nie są taką współpracą zainteresowani. Teraz Włodzimierz Czarzasty (Lewica) przyznał, że „Tusk jest jego odkryciem towarzyskim”, więc popiera jedną listę, ale Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz są przeciw.

Zaskakująca postawa Niemiec. Ambasador w Polsce zabrał głos ws. Patriotów

Czy systemy trafią do władz w Kijowie?

zobacz więcej

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zaapelowała do ugrupowań opozycyjnych w specjalnym dokumencie o stworzenie jednej listy wyborczej.


Sprawę skomentował w portalu wp.pl lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Stwierdził, że rozmowy między partiami opozycyjnymi rzeczywiście cały czas trwają.– Rozmawiamy bardzo często – powiedział o swoich spotkaniach z Donaldem Tuskiem i dodał: „Jesteśmy dla siebie odkryciem towarzyskim. Gotujemy dla siebie. Rozmawiamy”.


Czarzasty podkreślił przy okazji, że na jedną listę „jednoznacznie nie zgadza się” Szymon Hołownia, a także Władysław Kosiniak-Kamysz. Ja osobiście jestem za jedną listą – podsumował Czarzasty.

Dodatki dla żołnierzy na wschodzie Polski. Błaszczak ujawnia kwotę

„Podpisałem rozporządzenie w sprawie dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia...

zobacz więcej

W czwartek Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę z apelem o pilne przystąpienie do budowania wspólnej listy wyborczej całej opozycji.Robert Tyszkiewicz z PO opublikował przy okazji skan dokumentu. 


„Łączą nas wspólne wartości i zasady. Łączy nas szacunek do Konstytucji RP, zasady praworządności do praw obywatelskich i osobistych oraz przekonanie o potrzebie silnej obecności Polski w Unii Europejskiej i kluczowej roli samorządów dla funkcjonowania państwa” – napisano w uchwale.


Co ciekawe, w ostatnich tygodniach spór o współpracę wśród opozycji narasta. – Spotkaliśmy się z takimi opiniami ze strony innych partii, że Platforma stawia im ultimatum – mówił niedawno „Gazecie Wyborczej” polityk z władz PO. Anonimowo ujawniał, że działacze PO coraz bardziej się niecierpliwią, bo chcą wiedzieć, czy będą musieli ustępować miejsca na listach wyborczych przedstawicielom PSL, Polski 2050 lub Lewicy.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej