RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Power ranking MŚ 2022: wysokie C Hiszpanii, Katar i Kostaryka najsłabsi

Hiszpanie w pierwszej kolejce zaprezentowali się najlepiej ze wszystkich drużyn (fot. PAP/EPA)
Hiszpanie w pierwszej kolejce zaprezentowali się najlepiej ze wszystkich drużyn (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Kto spisał się najlepiej, a kto rozczarował? Przedstawiamy power ranking portalu tvp.info.

Lider Brazylii kontuzjowany! Nie zagra już w fazie grupowej

W czwartkowym meczu fazy grupowej mistrzostw świata z Serbią Brazylijczyk Neymar skręcił kostkę. W piątek wieczorem okazało się, że jego występ w...

zobacz więcej

Najbardziej rozczarowali reprezentanci Argentyny i Niemiec. Pierwsi przegrali z Arabia Saudyjską, drudzy – z Japonią.


W lepszej sytuacji są jednak gracze z Ameryki Południowej, ponieważ przed nimi spotkania z Meksykiem i Polską, w których teoretycznie są faworytem. Z kolei naszych zachodnich sąsiadów czeka jeszcze rywalizacja z piekielnie mocnymi Hiszpanami. Porażka może oznaczać pożegnanie się z mistrzostwami świata już w fazie grupowej.

Pamiętajmy jednak, że przegrana w pierwszym meczu nie oznacza jeszcze straty szans na tytuł. W 2010 roku w RPA Hiszpania też zaczęła od porażki ze Szwajcarią, a na koniec wzniosła do góry puchar świata. 

MŚ 2022: Co za pogrom! Hiszpania zmasakrowała Kostarykę

Skrót spotkania grupy E na mistrzostwach świata w Katarze: Hiszpania – Kostaryka.

zobacz więcej

Wysokie C Hiszpanów

Tym razem Hiszpanie zaczęli znakomicie. Półwysep Iberyjski wydał na świat co najmniej kilku wybitnych tenorów, którzy słynęli z wysokiego C.


Z najwyższego pułapu zaczęli też piłkarze La Roja, którzy rozbili Kostarykę 7:0 i to właśnie ekipa Luisa Enrique prowadzi w naszym power rankingu.

Nie zawiedli też Francuzi i Anglicy, którzy nie mieli kłopotów ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Swoje zrobili też Holendrzy i Brazylijczycy, którzy mimo dobrej gry przeciwników pewnie wygrali.

Portugalczycy w drugiej połowie z Ghaną pokazali potencjał ofensywny, ale popełniali też bardzo proste błędy w obronie. Z kolei Belgowie wymęczyli wygraną z Kanadą, która przy tym zaprezentowała się z dobrej strony.

Krychowiak przed meczem z Arabią: Nie lekceważymy nikogo

Zespół Arabii Saudyjskiej ma mnóstwo jakości i doświadczonego szkoleniowca. Wiedziałem, że to będzie trudny rywal. Takiej niespodzianki jednak mało...

zobacz więcej

Toporna gra Polski

Biało-Czerwoni wciąż mają realną szansę na awans do 1/8 finału, ale ich gra w spotkaniu z Meksykiem była nieprzyjemna dla oka. Pomysłem Czesława Michniewicza były długie piłki na Roberta Lewandowskiego i ułożenie gry na połowie rywali, zamiast spokojne budowanie akcji od obrońców.

W naszym rankingu Polska zajmuje 22. pozycję, ciut wyżej od Meksyku, który też nie pokazał niczego szczególnego i ma mniejszy potencjał kadrowy. Poza tym Polacy był bliżej zwycięstwa, wszak Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Gospodarze i Kostaryka najsłabsi

Kostaryka nie nawiązała walki z Hiszpanią i dostała tęgie lanie (0:7). Katar z kolei przegrał „tylko” 0:2, ale z dużo mniej wymagającym rywalem – Ekwadorem.


Niemniej gospodarze turnieju zaprezentowali się fatalnie pod każdym względem. Grę mogą jeszcze poprawić, ale o wyjściu z grupy raczej mogą zapomnieć, bowiem przed nimi jeszcze rywalizacja z Holandią i Senegalem.

Power ranking MŚ 2022 po pierwszej kolejce fazy grupowej
1. Hiszpania
2. Francja
3. Anglia
4. Brazylia
5. Holandia
6. Portugalia
7. Belgia
8. Chorwacja
9. Szwajcaria
10. Urugwaj
11. Argentyna
12. Japonia
13. Dania
14. Ekwador
15. Arabia Saudyjska
16. Korea Południowa
17. Niemcy
18. USA
19. Maroko
20. Walia
21. Tunezja
22. Polska
23. Kanada
24. Meksyk
25. Senegal
26. Serbia
27. Ghana
28. Kamerun
29. Australia
30. Iran
31. Katar
32. Kostaryka

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej