RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przez ponad 25 lat był nieuchwytny. Policja zatrzymała go za przemyt z Nepalu

Funkcjonariusze z Poznania aresztowali 56-latka za przemyt narkotyków (fot. policja.pl)
Funkcjonariusze z Poznania aresztowali 56-latka za przemyt narkotyków (fot. policja.pl)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez 25 lat. Podczas zatrzymania 56-latek podawał się za swojego brata. Trafił do aresztu na trzy miesiące.

Nieobyczajny wybryk w Poznaniu. Interweniowała policja

Do szokującej sytuacji doszło na jednym z przystanków autobusowych na obrzeżach Poznania. W czwartek nieznany mężczyzna onanizował się tam przy...

zobacz więcej

Podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji poinformowała, że do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego od 1997 r. doszło w połowie listopada na poznańskim Nowym Mieście.

 

„List gończy za mężczyzną do sprawy przemytu z Nepalu znacznych ilości narkotyków wydała ówczesna Prokuratura Wojewódzka w Poznaniu. Poszukiwania prowadził jeden z poznańskich komisariatów, mimo to przez przeszło 25 lat mężczyzna pozostawał nieuchwytny” – podkreśliła Liszczyńska.

 

Czytaj także: 10-latek uciekł przed przemocą na policję. Jest wyrok


Wyjaśniła, że w kwietniu tego roku sprawie postanowili przyjrzeć się policjanci z Zespołu Nadzoru i Koordynacji Poszukiwań KWP w Poznaniu. Szczegółowo przeanalizowali materiały i doszli do wniosku, że zatrzymanie mężczyzny mimo upływu 25 lat jest możliwe.

Zabójstwo 75-latki w Poznaniu. Policja na tropie cudzoziemców; prosi o pomoc

Poznańscy policjanci wytypowali dwóch cudzoziemców, którzy mogli mieć związek z zabójstwem 75-letniej kobiety we wrześniu 2018 r. Mężczyźni...

zobacz więcej

„Kryminalni ustalili, że przez większość czasu mężczyzna przebywał poza granicami Polski, głównie w Singapurze. Byli pewni jednak, że prędzej czy później przyjedzie do rodziny w Polsce” – zaznaczyła.

 

Liszczyńska wskazała, że w połowie listopada na jednej z ulic poznańskiego Nowego Miasta policjanci zatrzymali 56-latka.


„Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu, początkowo podawał się jednak za swojego brata, u którego chwilę wcześniej przebywał. Mundurowi szybko potwierdzili jego tożsamość i przewieźli go do Aresztu Śledczego w Poznaniu” – wskazała.

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Liszczyńska zaznaczyła, że o zatrzymaniu poszukiwanego 56-latka został powiadomiony prokurator. Na jego wniosek sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej