RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dodatki dla żołnierzy na wschodzie Polski. Błaszczak ujawnia kwotę

Mariusz Błaszczak, szef MON (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Mariusz Błaszczak, szef MON (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

„Podpisałem rozporządzenie w sprawie dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski” – poinformował na Twitterze minister obrony Mariusz Błaszczak. Przyznał, że żołnierze otrzymają po 450 zł miesięcznie.

Czy Niemcy rzeczywiście nie mogą dać Patriotów Ukraińcom? Szeremietiew wyjaśnia

Niemcy poinformowali, że nie wyślą Ukrainie systemów Patriot, bo kraj ten nie jest w NATO. Były szef MON Romuald Szeremietiew podkreśla w rozmowie...

zobacz więcej

W dokumencie, który opublikował Mariusz Błaszczak, czytamy, że jego priorytetem było zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego.


Dodatek dotyczy żołnierzy pełniących służbę w jednostkach o charakterze bojowym (m.in. brygadach pancernych, zmotoryzowanych, zmechanizowanych, jednostkach saperskich i inżynieryjnych), a także jednostkach zabezpieczających i wsparcia.Wicepremier wskazał, że dodatki zostaną przyznaje jednostkom, które były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy podczas ataku hybrydowego.


„Korzystając z okazji chciałbym podziękować państwu za służbę i trud, który każdego dnia podejmujecie by zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyzny” – podsumował szef ministerstwa obrony narodowej.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej