RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski. Miał 32 lata

Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski (fot. www.emaus.parafia.info.pl, Shutterstock)
Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski (fot. www.emaus.parafia.info.pl, Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W czwartek nad ranem zmarł ksiądz Marcin Modrzejewski, wikariusz parafii św. Barbary w Łęcznej. Kapłan za kilka dni skończyłby 33 lata.

Śmiertelny wypadek w pow. grójeckim. Nie żyje 50-latka, siedem osób rannych

50-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło w czwartek rano w pow. grójeckim na Mazowszu. Ford transit zderzył się tam z ciężarówką....

zobacz więcej

O śmierci ks. Modrzejewskiego poinformowała parafia św. Barbary w Łęcznej, w której duchowny pracował od lipca 2019 roku. 

 

Ksiądz odpowiadał za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, prowadził katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, pełnił opiekę duszpasterską nad wspólnotą Szkoły Modlitwy. Uczył katechezy. Był też opiekunem duchowym lokalnej wspólnoty oazowej.  

  

Był członkiem III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, koordynatorem ds. Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, duszpasterzem w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży – opisuje parafia. 

  

Księdza Modrzejewskiego pożegnali też członkowie Ruchu Światło-Życie Łęczna. Jak przekazali, kapłan zmarł w czwartek około godz. 6:30 po kilkugodzinnej walce w Szpitalu w Łęcznej. 

„Pan Bóg postawił go na naszej drodze w momencie bardzo trudnym i wymagającym - gdy na nowo zawiązywała się oaza w parafii św. Barbary. Ile swojego czasu, pieniędzy i sił włożył w to, by ta wspólnota mogła rozwinąć skrzydła to nikt z nas nie jest w stanie tego ocenić” – czytamy we wspomnieniu. 

  

Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w parafii św. Michała w Lublinie. Ksiądz pochowany zostanie na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie w grobowcu rodzinnym. 

  


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej