RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brak prądu na Ukrainie. W obwodzie charkowskim urodziło się 16 dzieci

Narodziny dzieci na Ukrainie (fot. Shutterstock/sukanya sitthikongsak)
Narodziny dzieci na Ukrainie (fot. Shutterstock/sukanya sitthikongsak)

Najnowsze

Popularne

Podczas braku prądu, wody i ogrzewania w Charkowie i w obwodzie charkowskim urodziło się 16 dzieci – poinformowała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na obwodową administrację wojskową (OVA) w tym regionie.

Zmasowany ostrzał Ukrainy. Wiele miast bez prądu i wody [WIDEO]

Częściowo pozbawione prądu są m.in. Kijów, Charków, Chmielnicki, Mikołajów, Zaporoże i Odessa. Z powodu ostrzału w całym Kijowie wstrzymane są...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

11 dzieci urodziło się w Charkowie, a pięcioro w rejonach obwodu charkowskiego – w takich miejscowościach jak Krasnohrad, Łozowa, Merefa i Perwomajsk.

 

Władze obwodowe nie podały dokładnych ram czasowych, jednak powszechne odłączenia prądu i wywołane tym braki wody rozpoczęły się na Ukrainie w środę po rosyjskim zmasowanym ataku rakietowym na obiekty infrastruktury.

 

Szef administracji obwodowej Ołeh Syniehubow poinformował, że w Charkowie i w obwodzie charkowskim wznowiono dostawy prądu dla prawie 70 proc. odbiorców.

 

Charków, drugie co do wielkości miasto Ukrainy, liczył 1,5 mln mieszkańców przed rosyjską inwazją.


Brak prądu na Ukrainie

 

Koncern DTEK poinformował, że bez energii elektrycznej pozostawało około 60 proc. odbiorców w Kijowie i 70 proc. w obwodzie kijowskim. Władze Kijowa powiadomiły zaś o wznowieniu dostaw wody. Jak dodano, w niektórych miejscach występowały problemy z ciśnieniem wody. Służby komunalne pracują nad przywróceniem ogrzewania w mieście.

 

Czytaj także: Na Ukrainie mimo wojny trwa boom na śluby


We Lwowie do końca dnia z powodu braku zasilania na podstacjach elektrycznych nie kursowały tramwaje i trolejbusy.

 


Regiony i miasta Ukrainy borykają się ze skutkami środowego zmasowanego ataku rosyjskiego na obiekty infrastruktury energetycznej, w tym elektrownie, elektrociepłownie, stacje elektroenergetyczne. W wyniku ostrzałów większość mieszkańców Ukrainy została pozbawiona dostaw prądu. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej