RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szykuje się duża zmiana pogody. Jest nowa prognoza

W środę koniec zimy (fot. PAP/Marcin Bielecki)
W środę koniec zimy (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Po nagłym ataku zimy IMGW zapowiada powrót jesiennej pogody. Synoptycy prognozują, że cieplej będzie już w weekend; na zachodzie nawet do 9 st. Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski informuje, że od środy już bez ujemnych temperatur w centrum kraju i na wschodzie.

Świętokrzyskie: Pożar w budynku mieszkalnym. Zginęła jedna osoba

66-letni mężczyzna zginął w pożarze domu wielorodzinnego w Rudzie Malenieckiej w woj. świętokrzyskim. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób –...

zobacz więcej

Atak zimy był spektakularny. Śniegiem sypnęło w większej części kraju. W nocy ze środy na czwartek najwięcej śniegu spadło na wschodzie. Tam o godzinie 7 rano zanotowano przyrost pokrywy śnieżnej o 9 cm. 

  

W piątek opady śniegu ustąpią albo powinny być zdecydowanie słabsze. Sporego śniegu można się jednak spodziewać na obszarze od Łódzkiego przez część Mazowsza, przez Świętokrzyskie, Śląskie po Małopolskę. 

 

– Mamy teraz taki okres, że będzie trochę na plusie. Śnieg, który spadnie, będzie się topić, a następnie przymarzać, powodując oblodzenia. Może się również pojawić marznący deszcz i mgły – przekazał Walijewski. 

  

W weekend od zachodu wkracza ciepło, ale tylko na krańcach zachodnich. Termometry pokażą nawet 8-9 st.


– Na większości obszaru Polski cieplej zacznie się robić od środy. Na wysokie temperatury nie można oczywiście liczyć, ale przynajmniej nie będzie mrozu w nocy – przewiduje Walijewski. – Czyli w centrum i na wschodzie skończy się zima – dodaje. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej