Prorosyjska era Tuska

MŚ 2022. Świetny mecz Richarlisona. Brazylia pewnie pokonała Serbię

Najnowsze

Popularne

Nieco ponad pół godziny Serbowie, z obrońcą warszawskiej Legii Filipem Mladenoviciem w składzie, wytrzymywali napór Brazylijczyków. Faworyci do triumfu w Katarze w końcu skruszyli bałkański mur i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0.

MŚ 2022. Szwajcaria – Kamerun 1:0. Embolo bez celebracji

Skrót meczu: Szwajcaria – Kamerun. Spotkanie rozegrano w ramach grupy G na mistrzostwach świata w Katarze.

Obie drużyny zaczęły spokojnie, choć to Canarinhos znacznie częściej operowali piłką na połowie rywala, próbując otwierających podań. Brazylia nie potrafiła jednak udokumentować przewagi żadną groźniejszą sytuacją, ale z minuty na minutę, Serbowie wydawali się słabnąć, a ataki pięciokrotnych mistrzów świata przybierały na sile.

W drugiej połowie zespół z Bałkanów (bez celnego strzału w meczu!) kompletnie siadł. Słupek Alexa Sandro w 60. minucie był zwiastunem tego, co nastąpiło już dwie minuty później. Vanja Milinković-Savić odbił strzał Viniciusa, ale przy dobitce Richarlisona był już bezradny.

Po objęciu prowadzenia Brazylia zyskała luz i nie zamierzała spuszczać z tonu. W 73. minucie Richarlison wprawił fanów z Kraju Kawy w ekstazę. Napastnik Tottenhamu przyjął piłkę w polu karnym rywala i pięknym wolejem umieścił ją w siatce, podwyższając na 2:0.

Serbia nie potrafiła się już podnieść. Brazylijczycy bawili się na boisku i mogli strzelić jeszcze kilka goli, ale te już nie padły. W innym meczu tej grupy, Szwajcaria pokonała Kamerun 1:0.

Brazylia - Serbia 2:0