RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier Armenii publicznie postawił się Putinowi. Zobacz reakcję dyktatora [WIDEO]

Władimir Putin i Nikol Paszynian (fot. PHOTOLURE / Reuters / Forum)
Władimir Putin i Nikol Paszynian (fot. PHOTOLURE / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Podczas szczytu Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) premier Armenii Nikol Paszynian odmówił podpisania wspólnej deklaracji. Nagranie ze spotkania pokazuje, że wywołało to złość dyktatorów Rosji i Białorusi. Władimir Putin rzucił swoje pióro na stół, a Alaksandr Łukaszenka zaczął rozkładać ręce i był wyraźnie oburzony.

Ponad 100 europosłów za Putinem? Andzel: Rosja ma potężne wpływy

Parlament Europejski uznał Rosję za sponsora terroryzmu, ale 58 posłów było przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Wiceszef sejmowej komisji obrony...

zobacz więcej

Wideo z tego zdarzenia pokazał na swoim koncie na Twitterze doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.


„Nikol Paszinian odmówił podpisania deklaracji po szczycie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ). W rzeczywistości oznacza to całkowity rozpad OUBZ. Putin upuścił pióro, Łukaszenka w szoku” – napisał Ukrainiec.Jak informują media, wcześniej premier Armenii zganił budowany przez Rosję sojusz wojskowy za to, że nie robi wystarczająco dużo, by powstrzymać azerbejdżańską agresjęPodczas szczytu OUBZ w Erywaniu nie był to jedyny zgrzyt. Przed spotkaniem doszło do protestów osób, które sprzeciwiały się rosyjskiej agresji na Ukrainę.Na innym z nagrań widać z kolei, jak premier Armenii wyraźnie unika bliskiej obecności Władimira Putina na wspólnym zdjęciu przy flagach państw członkowskich.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej