RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tusk podjął decyzję ws. wyborów. PO pokazała dokument

Borys Budka i Donald Tusk (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)
Borys Budka i Donald Tusk (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Najnowsze

Popularne

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zaapelowała do ugrupowań opozycyjnych o stworzenie przed wyborami parlamentarnymi jednej listy anty-PiS. Media ujawniały wcześniej, że był to główny cel powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki jako lidera PO. Sceptycznie do kandydowania pod przywództwem Tuska odnosili się już jednak m.in. politycy PSL i Polski 2050.

Ponad 100 europosłów za Putinem? Andzel: Rosja ma potężne wpływy

Parlament Europejski uznał Rosję za sponsora terroryzmu, ale 58 posłów było przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Wiceszef sejmowej komisji obrony...

zobacz więcej

„Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę z apelem o pilne przystąpienie do budowania wspólnej listy wyborczej całej demokratycznej opozycji”– napisał na Twitterze Robert Tyszkiewicz. Poseł PO opublikował przy okazji skan dokumentu. „Łączą nas wspólne wartości i zasady. Łączy nas szacunek do Konstytucji RP, zasady praworządności do praw obywatelskich i osobistych oraz przekonanie o potrzebie silnej obecności Polski w Unii Europejskiej i kluczowej roli samorządów dla funkcjonowania państwa” – czytamy w uchwale. 


„Dlatego dzisiaj, tak jak kiedyś, mówimy do wszystkich sił demokratycznych w Polsce – chodźcie z nami!” – dodają politycy.


Co ciekawe, do współpracy wyborczej z Tuskiem sceptycznie odnoszą się liderzy innych formacji. W rozmowach z mediami ujawniali to nawet parlamentarzyści Platformy.

Kosiniak-Kamysz nie ma złudzeń: Jednej listy opozycji nie będzie

Nie będzie jednej listy opozycji w wyborach – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego aby doszło do startu opozycji w takiej...

zobacz więcej

– Spotkaliśmy się z takimi opiniami ze strony innych partii, że Platforma stawia im ultimatum – mówił niedawno „Gazecie Wyborczej” polityk z władz PO. Anonimowo ujawniał, że działacze PO coraz bardziej się niecierpliwią, bo chcą wiedzieć, czy będą musieli ustępować miejsca na listach wyborczych przedstawicielom PSL, Polski 2050 lub Lewicy.Mocno w tej sprawie wypowiadał się Szymon Hołownia. – Mam czasem wrażenie, jakbym musiał stawiać się raz na jakiś czas u lekarza, żeby zbadał mnie, sprawdził, jaki jest stan mój i Polski 2050 i przedłużył zaświadczenie – stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.


Nie będzie jednej listy opozycji w wyborach – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a inny polityk ludowców Marek Sawicki dodał: „Wolałbym żeby Tusk nie zajmował się sprzątaniem, bo od tego są sprzątaczki”.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej