RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Europosłowie z tych dwóch państw najliczniej bronili Putina i Rosji

Rosyjski dyktator Władimir Putin (fot. Kremlin Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images; Twitter/ Zdzisław Krasnodębski)
Rosyjski dyktator Władimir Putin (fot. Kremlin Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images; Twitter/ Zdzisław Krasnodębski)

Najnowsze

Popularne

Parlament Europejski uznał Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, ale rezolucję poparło tylko 494 posłów, przy 58 głosach przeciw i 44 wstrzymujących się. „Kto głosował przeciw?” – zaczął swój wpis Zdzisław Krasnodębski (PiS) i opublikował wykres będący odpowiedzią na to pytanie.

Ponad 100 europosłów za Putinem? Andzel: Rosja ma potężne wpływy

Parlament Europejski uznał Rosję za sponsora terroryzmu, ale 58 posłów było przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Wiceszef sejmowej komisji obrony...

zobacz więcej

Parlament Europejski w środę przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Europosłowie wyrazili także poparcie dla niepodległości Ukrainy. Prezydent Wołodymyr Zełenski oświadczył, że przyjmuje z zadowoleniem decyzję PE. Rezolucja została przyjęta w środę 494 głosami za, przy 58 przeciw i 44 wstrzymujących się.Dokument odrzucili przedstawiciele różnych frakcji, w tym socjaliści i niezależni.


Podział według przynależności państwowej pokazał na swoim koncie na Twitterze europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.Okazuje się, że aż 31 proc. z tych, którzy głosowali przeciw, to politycy z Francji, a 20,7 proc. to parlamentarzyści z Niemiec. Na kolejnych miejscach znalazły się: Bułgaria (8,6 proc.), Włochy (6,9 proc.) oraz Słowacja (6,9 proc.).


Powodem do dumy może być niewątpliwie fakt, że w obronie zbrodniarzy wojennych z Kremla nie stanął żaden europoseł z Polski.
Wiceszef sejmowej komisji obrony Waldemar Andzel (PiS) podkreślił w rozmowie z portalem tvp.info, że Kreml nadal oddziałuje na wielu polityków, m.in. we Francji czy Niemczech.


– Dobrze, że tak wielu europosłów poparło tę rezolucję, ale ta sprawa pokazuje również, że na wielu posłów Moskwa dalej oddziałuje – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej