RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dymisja w atmosferze skandalu. Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT

Były już prezes zaprzecza oskarżeniom (fot. PAP/Leszek Szymański)
Były już prezes zaprzecza oskarżeniom (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Tenisowego (PZT) – poinformowano w komunikacie po posiedzeniu zarządu. Zastąpił go dotychczasowy wiceprezes Dariusz Łukaszewski.

Poseł oskarża prezesa Polskiego Związku Tenisa: to seksualny predator

Zamykał od środka drzwi i krzywdził nas. Dotykał mnie po miejscach intymnych... po piersiach, pośladkach — poseł Katarzyna Kotula w rozmowie dla...

zobacz więcej

Według opublikowanego pod koniec października w Onecie artykułu Skrzypczyński miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny oraz zawodniczek i zawodników, których w przeszłości trenował. Były już prezes zaprzeczał oskarżeniom pod swoim adresem grożąc autorom pozwaniem ich do sądu, czego do tej pory nie uczynił.  

 

Kolejne oskarżenia wobec Skrzypczyńskiego pojawiły się w ostatnich dniach. Katarzyna Kotula, była zawodniczka klubu Energetyk Gryfino, a obecnie posłanka Lewicy, powiedziała, że jako 14-latka była napastowana seksualnie przez Skrzypczyńskiego co najmniej kilkanaście razy. Jej zdaniem ofiar było więcej. 

 

W reakcji na oskarżenia wobec Skrzypczyńskiego Iga Świątek napisała na Twitterze: „Czuję, że jako obecna liderka tenisa na świecie nie mogę przemilczeć pewnych spraw. (…) Nie godzę się na przemoc w sporcie, nie tylko w tenisie, ale w każdym sporcie i po prostu w życiu. Dlatego poważnie traktuję artykuły, które ukazały się na temat prezesa Polskiego Związku Tenisa Mirosława Skrzypczyńskiego. Rozstrzygnąć w sprawie powinny odpowiednie organy i mam nadzieję, że zajmą się tym po tym, jak media zaalarmowały o historiach osób, z którymi rozmawiały”. 

Skrzypczyński funkcję prezesa PZT pełnił od 20 maja 2017 roku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej