RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk krytykuje zanieczyszczanie rzek. Reakcja Trzaskowskiego hitem sieci [WIDEO]

Kongres programowy Platformy Obywatelskiej „Energetyka i Klimat” (fot. PAP/Paweł Supernak)
Kongres programowy Platformy Obywatelskiej „Energetyka i Klimat” (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Po awariach układu przesyłowego do Czajki w 2019 i 2020 roku, do rzeki dostało się 14 milionów metrów sześciennych ścieków. Eksperci oceniają, że był to wynik m.in. braku odpowiednich decyzji władz Warszawy. Tymczasem gdy Donald Tusk mówił w czwartek o zanieczyszczaniu rzek, dostał... brawa od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Ponad 100 europosłów za Putinem? Andzel: Rosja ma potężne wpływy

Parlament Europejski uznał Rosję za sponsora terroryzmu, ale 58 posłów było przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Wiceszef sejmowej komisji obrony...

zobacz więcej

Po awariach Czajki MPWiK oceniało, że doszło do „największej tego typu katastrofy na świecie”.


Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie opublikował też listę „10 największych katastrof ekologicznych związanych z awariami układów przesyłowych do oczyszczalni ścieków”.


Wynika z niego, że dwie awarie w Warszawie odpowiadają za łącznie 77,8 procent łącznej wielkości uwzględnionych wycieków.W czwartek politycy PO, którzy od kilkunastu lat rządzą w Warszawie, zorganizowali Kongres Programowy Platformy Obywatelskiej „Energetyka i Klimat”.


Lider partii Donald Tusk z mównicy mówił o roli, jaką powinny odgrywać kwestie związane z ochroną środowiska. – Polskie rzeki za rządów Prawa i Sprawiedliwości stały się ściekami – krytykował rząd.Nie umknęło to uwadze internautów, którzy przygotowali w związku z tym specjalne wideo. Choć nagranie ma tylko 12 sekund, obiega już sieć.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej