RAPORT

Pogarda

Agresja, buta i arogancja wobec wyborców. Budka nagrany na Śląsku [WIDEO]

Borys Budka (fot. FB/Tarnowskie Góry - serwis informacyjny)
Borys Budka (fot. FB/Tarnowskie Góry - serwis informacyjny)

Najnowsze

Popularne

Ja skończyłem z panem rozmawiać. Proszę się umówić – mówił Borys Budka, pytany o sprawę imprezy u Roberta Mazurka i o brak zapowiadanych przez Donalda Tuska konsekwencji. Kiedy mężczyzna pytał wiceszefa Platformy Obywatelskiej, dlaczego nie może się z nim umówić w jego biurze poselskim, polityk odparł: „Takie jest życie”.

Tusk i interesy z Putinem. Siemoniak zaskoczony trudnym pytaniem od wyborcy [WIDEO]

Podczas spotkania z politykami PO w Nowym Sączu jeden z mieszkańców miasta zadał Tomaszowi Siemoniakowi pytanie o lidera partii Donalda Tuska. –...

zobacz więcej

W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w Sejmiku Woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu „Tak! Dla Polski”, głosowali oni z dotychczasową opozycją, wybierając nowy zarząd województwa.


Stanowisko stracił m.in. wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej wicemarszałek Wojciech Kałuża. Jego porozumienie z PiS przed czterema laty dało tej partii władzę w regionie. 

 

Po tym wydarzeniu konferencję w śląskim Sejmiku miał wiceszef PO Borys Budka. Po jej zakończeniu do polityka podszedł jeden z mężczyzn, który chciał mu zadać kilka pytań. Budka zgodził się. 

 

Mężczyzna pytał o sprawę imprezy u dziennikarza Roberta Mazurka, na której byli obecni politycy różnych partii, w tym właśnie Budka. W tym samym czasie trwało posiedzenie Sejmu. 

 


Przypomnijmy: po tym, jak sprawę nagłośniły media, rzecznik PO Jan Grabiec informował, że Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka „w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO”. Jak dodał, obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa Platformy, a decyzje w ich sprawie podejmie zarząd PO”.

„Danke Deutschland”. Zaskakujący gest Moniki Olejnik w TVN

Przed meczem z Japonią na mundialu w Katarze piłkarze niemieckiej reprezentacji zakryli sobie rękoma usta, co miało być wyrazem protestu przeciwko...

zobacz więcej

Na tym sprawa się zakończyła. Mężczyzna pytając Budkę o imprezę u Mazurka prosił o jego komentarz. Polityk odparł, że wszystko w tej sprawie już zostało powiedziane.


Pytający jednak przekonywał, że „temat jest aktualny”. Jak dodawał, próbował w tej sprawie umówić się z Budką w jego biurze poselskim, gdzie powiedziano mu, że kolejka trwa dziewięć miesięcy. Potem nie odbierano już telefonów – oznajmił.


Mężczyzna dalej dopytywał o sprawę imprezy. Budka odparł, że temat został wyjaśniony i odszedł. Mężczyzna poszedł za wiceszefem PO. – Ja skończyłem z panem rozmawiać. Proszę się umówić. Nachodzicie nas. Nie będę z panem rozmawiał – burzył się polityk. 

 

Mężczyzna dalej pytał go: „Ile pan dostaje pieniędzy na prowadzenie biura poselskiego?”. – Wystarczająco – odrzekł poseł PO. Później zmienił ton i oznajmił, że nie będzie rozmawiał z tym mężczyzną, bo ten „bardzo niebezpiecznie się zachowuje”.

„Jeszcze wróci do łask”. Ujawniamy kontrowersyjne okoliczności śledztwa ws. generała Pytla

Mimo tego, że rozpoczęło się ponad sześć lat temu, śledztwo przeciwko byłemu szefowi SKW Piotrowi Pytlowi dot. nielegalnej współpracy z rosyjskimi...

zobacz więcej

Budka ponownie zaprosił mężczyznę do swojego biura, a pytany czy jego pracownicy odbiorą tym razem telefon, zapewnił, że „każdy odbiera telefon”. 

 

– Mogę panu pokazać, ile połączeń jest nieodebranych – zwracał się do polityka mężczyzna. – Takie jest życie – odparł mu lekceważąco poseł dodając, że nie ma obowiązku z nim rozmawiać. 


– Nie będę zajmował się tym, żeby pan robił sobie sławę w internecie – odrzucił. Nagrywający rozmowę oznajmił, że „jest zdegustowany tym, jak ktoś potencjalnie nie mówi prawdy, jak jest opłacany z pieniędzy podatników”.

– Spotkamy się w biurze. Nie będę rozmawiał na tematy zamknięte – mówił Budka. 


Wiceszef PO pytany, czy doszło do sądu koleżeńskiego, dziwił się. – Za co? Temat jest zamknięty. Nie ma już tego tematu – zakończył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej