RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Życie w Rosji gwałtownie się brutalizuje. Szokujące statystyki

W Rosji jest coraz większa przestępczość (fot. Konstantin Zavrazhin/Getty Images)
W Rosji jest coraz większa przestępczość (fot. Konstantin Zavrazhin/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjskie MSW poinformowało, że liczba przestępstw z użyciem broni, jej imitacji lub materiałów wybuchowych wzrosła prawie o 30 proc. Największy wzrost od początku roku zanotowano w obwodach graniczących z Ukrainą – podaje Biełsat.

Reżim Łukaszenki przejął kościół. Proboszcz chce tam wrócić choćby jako sprzątacz

Kościół świętych Szymona i Heleny w Mińsku („czerwony kościół”) został zamknięty po pożarze z 26 września, który objął około 20 metrów kwadratowych...

zobacz więcej

Liczba tego rodzaju przestępstw wzrosła o 30 proc. w skali kraju, do 5 tys. od stycznia do października. W 283 przypadkach użyto materiałów wybuchowych, co jest najwyższych wskaźnikiem od sześciu lat.


Biełsat zwraca uwagę, że wzrosty różnią od regionu. W obwodzie kurskim, który graniczy z Ukrainą, liczba takich przestępstw wzrosła o 675 proc., w pobliskim biełgorodzkim – o 213 proc., a w Moskwie – o 203 proc.


Jednocześnie zmniejszyła się liczba ujawnionych przypadków handlu bronią – o 7 proc. Wzrosła liczba kradzieży broni, amunicji i materiałów wybuchowych, o prawie 13 proc.


Rosną w siłę też zorganizowane grupy przestępcze. Liczba popełnionych przez nie przestępstw wzrosła o ponad jedną piątą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej