Prorosyjska era Tuska

MŚ 2022. Szwajcaria – Kamerun 1:0. Embolo bez celebracji

Najnowsze

Popularne

Breel Embolo urodził się w kameruńskim Jaunde i w wieku pięciu lat przeprowadził się do Europy. Nie mógł wówczas przypuszczać, że kilkanaście lat później strzeli gola w meczu przeciwko swojej ojczyźnie na mistrzostwach świata. Dzięki jego trafieniu Szwajcaria pokonała Kamerun 1:0.

MŚ 2022: sprawdź wyniki i terminarz turnieju!

Od 20 listopada aż do 18 grudnia cały piłkarski świat żyje mundialem. Transmisje wszystkich meczów w Telewizji Polskiej. Śledź wyniki, bądź na...

– Śmieje się, bo od losowania fazy grupowej już z tysiąc razy pytano mnie o rywalizację z Kamerunem. Nie da się jednak ukryć, że to dla mnie szczególne spotkanie. Urodziłem się tam, moi rodzice stamtąd pochodzą, cała rodzina. To będzie coś specjalnego – mówił przed meczem napastnik AS Monaco.

Wyjątkowy moment nadszedł w 48. minucie. To właśnie Embolo wykorzystał podanie Xherdana Shaqiriego, dając prowadzenie swojej reprezentacji. Po strzeleniu gola nie okazał radości, a jedynie uniósł dłonie w geście „przeprosin”.

Podziały w niemieckiej szatni? Padają wzajemne oskarżenia

Porażka reprezentacji Niemiec z Japonią (1:2) na inaugurację mistrzostw świata w Katarze to jak dotąd jedna z największych sensacji mundialu. W...

Kameruńczycy mogli pluć sobie w brodę, bo do przerwy to oni stworzyli sobie lepsze sytuacje do strzelenia gola. Być może zabrakło im kogoś takiego jak Embolo, bo wyraźnie szwankowała u nich skuteczność.

Napastnik Szwajcarów był pierwszoplanowym bohaterem, ale ta miała też jeszcze dwa jasne punkty. Shaqiri znów udowodnił, że kiedy tylko przywdziewa reprezentacyjny trykot, staje się prawdziwym liderem. Między słupkami bezbłędnie spisał się za to Yann Sommer.

Grupa G oceniana jest jako jedna z najtrudniejszych tych mistrzostw świata. Znalazły się w niej jeszcze reprezentacje Brazylii i Serbii, które zmierzą się w drugim spotkaniu 1. kolejki. Wygrana Szwajcarów, z tej perspektywy, jest dla nich jeszcze cenniejsza.

Szwajcaria - Kamerun 1:0 (0:0)