RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk i interesy z Putinem. Siemoniak zaskoczony trudnym pytaniem od wyborcy [WIDEO]

Spotkanie z politykami PO w Nowym Sączu (fot. facebook.com/Jagna.Marczulajtis.Walczak/videos)
Spotkanie z politykami PO w Nowym Sączu (fot. facebook.com/Jagna.Marczulajtis.Walczak/videos)

Podczas spotkania z politykami PO w Nowym Sączu jeden z mieszkańców miasta zadał Tomaszowi Siemoniakowi pytanie o lidera partii Donalda Tuska. – Nie uważa pan, że przewodniczący PO Donald Tusk jest najbardziej proputinowskim politykiem? – pytał mężczyzna. Przedstawiciel Platformy odpowiedział, że wszyscy polscy przywódcy „spotykali się, spotykają i będą spotykać z różnymi ludźmi”.

„Danke Deutschland”. Zaskakujący gest Moniki Olejnik w TVN

Przed meczem z Japonią na mundialu w Katarze piłkarze niemieckiej reprezentacji zakryli sobie rękoma usta, co miało być wyrazem protestu przeciwko...

zobacz więcej

RAPORT: Prorosyjska era Tuska


W środę wieczorem w Nowym Sączu odbyło się spotkanie polityków Platformy Obywatelskiej – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Tomasza Siemoniaka i Jagny Marczułajtis-Walczak – z wyborcami. 

 

Jeden z uczestników dyskusji, przedstawiający się jako „normalny człowiek, mieszkaniec miasta”, pytał Siemoniaka, byłego ministra obrony narodowej w rządzie PO-PSL, o „sprawy bezpieczeństwa kraju”. 

 

– Wspomniał pan, że w Warszawie spotykali się politycy proputinowscy. A nie uważa pan, że przewodniczący PO Donald Tusk jest najbardziej proputinowskim politykiem? – zadał pytanie Siemoniakowi. Część zgromadzonych osób się zaśmiała, jednak pozwolono mężczyźnie kontynuować. 

 

– Pytam, czy pan tak nie uważa, bo ja uważam, że wszelkie spotkania Tuska z Putinem, wszelkie jego zacieśniania kontaktów, kiedy doszliście do władzy, wskazywały na to, że on jest najbardziej proutinowski – stwierdził pytający.


Johnson i Tusk o Niemczech. To zestawienie robi wrażenie [WIDEO]

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w głośnym wywiadzie dla CNN oskarżył niemiecki rząd o to, że był zwolennikiem szybkiej ukraińskiej...

zobacz więcej

Zaapelował, by Siemoniak odpowiedział konkretnie, nie ogólnikami.


– Polityka polega na interesie. Wszystkie mocarstwa grają o swój interes i ja do nich nie mogę mieć pretensji. Ale jeżeli polityk z mojego kraju blokuje fundusze KPO i namawia do tego innych, dla mnie to jest... – mówił mieszkaniec Nowego Sącza. 

 

Siemoniak zabierając głos zwracał się do mężczyzny: „Pan uważa, że jeśli ktoś się z kimś spotyka w interesie Polski, to znaczy że go popiera czy jest jakiś pro? Wszyscy polscy przywódcy, prezydenci, premierzy spotykali się, spotykają i będą spotykać z różnymi ludźmi”. 

  

Jak zaznaczał, zna Tuska od lat 90. – Jest politykiem, który w żadnej mierze nie jest politykiem prorosyjskim ani proputinowskim. Mówię to też z perspektywy ministra obrony w jego rządzie – deklarował Siemoniak.


– Cała polityka była skierowana na Rosję i na Niemcy. Tusk jest człowiekiem, który balansuje między Rosją a Niemcami, pan doskonale o tym wie – odparł mieszkaniec miasta.  


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej