RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ruszyła budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

Najnowsze

Popularne

W Małkowie na Pomorzu zainaugurowano budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej w ciągu drogi S6. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział podczas uroczystości, że jest to kolejna spełniona obietnica rządu.

Rzecznik sił powietrznych Ukrainy o systemie Patriot

Rozlokowanie systemów Patriot na zachodzie Ukrainy wzmocniłoby bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej Ukrainy i Europy – oznajmił w czwartek Jurij...

zobacz więcej

Min. Adamczyk przypomniał, że umowę na budowę obwodnicy podpisał wiosną ubiegłego roku wraz z premierem Mateuszem Morawieckim. Podkreślił, że wielkie aglomeracje potrzebują nowych obwodnic.


– Potrzebne są nowe obwodnice w wielkich aglomeracjach, aby one mogły normalnie żyć, funkcjonować i być tymi miejscami, gdzie gospodarka się rozwija, pracuje na rzecz państwa i jego obywateli – powiedział szef MI. 


Adamczyk zaznaczył także, że trwa budowa obwodnic Łodzi i Krakowa, prowadzone są też przygotowania do budowy zachodniej obwodnicy Szczecina.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej ma prowadzić od węzła Chwaszczyno, wzdłuż granic Gdańska na zachód i na południe od tego miasta. Trasa będzie posiadać dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku, z rezerwą pod trzeci pas.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej