RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Uciekał przed policyjną kontrolą. W aucie wiózł nielegalny towar

Kierowca uciekał, bo przewoził nielegalny tytoń i papierosy (fot. KPP Sieradz)
Kierowca uciekał, bo przewoził nielegalny tytoń i papierosy (fot. KPP Sieradz)

W okolicach Sieradza (woj. łódzkie) policjanci ruszyli w pościg za jadącym z dużą prędkością renault, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca uciekał, bo przewoził nielegalny tytoń i papierosy – podała w czwartek rzeczniczka sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Z dwuletnią córką mieszkała w namiocie w lesie. Są zarzuty dla 24-latki

Prokuratora Rejonowa w Gdańsku postawiła zarzuty 24-letniej kobiecie, która w lesie w Gdańsku Zaspie mieszkała w namiocie ze swoją dwuletnią córką....

zobacz więcej

Rzeczniczka przekazała, że w miejscowości Małków w powiecie sieradzkim (Łódzkie) podczas pomiaru prędkości stwierdzono, że jeden z samochodów jechał 90 km/h w terenie zabudowanym. Pojazd nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. 

 

– Kierowca zignorował polecenia i podjął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca uciekał w kierunku miejscowości Warta. W pewnym momencie nagle skręcił i jechał dalej drogą gruntową, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Ostatecznie wjechał w polną drogę i zatrzymał auto – relacjonowała Kulawiecka. 


Mężczyzna został obezwładniony. – Zatrzymany to 41–letni mieszkaniec Warty. Był trzeźwy. Przewoził 3 worki tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a w piwnicy przechowywał znaczną ilość papierosów. Policjanci zabezpieczyli ponad 42 kilogramy tytoniu oraz prawie 9 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości 45 tysięcy złotych – poinformowała rzeczniczka. 

 

Kierowcy grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej